Olimpinių vicečempionų niekas neįveikė

2008-10-07 09:00
Olimpinių vicečempionų niekas neįveikė / Tomo Raginos nuotr.

Kauno mariose pasibaigė tradicinė tarptautinė buriavimo regata "Rudens vėjas 2008". Olimpinių jachtų klasių nugalėtojais tapo labiausiai tituluoti varžybų dalyviai – Gintarė Volungevičiūtė ir brazilas Robertas Scheidtas.

Olimpinėje moterų jachtų klasėje "Laser Radial" pirmoji vieta atiteko šių metų olimpinei vicečempionei G.Volungevičiūtei. Regatoje ji laimėjo keturis plaukimus iš penkių ir bendroje įskaitoje surinko 4 baudos taškus.

Antra vieta šioje klasėje atiteko kitai Pekino olimpiados dalyvei Anastasijai Černovai iš Rusijos (8 baudos taškai). Trečią vietą iškovojo dar viena Lietuvos buriuotoja Aušra Milevičiūtė (11 taškų).

Vyrų olimpinėje jachtų klasėje "Laser Standart", laimėjęs visus penkis plaukimus ir surinkęs 4 baudos taškus, pirmą vietą iškovojo dukart olimpinis čempionas ir daugkartinis pasaulio čempionas, šių metų Pekino žaidynių vicečempionas R.Scheidtas.

Antroji vieta šioje klasėje atiteko Lietuvos buriuotojui Rokui Milevičiui (8 taškai), trečioji – estui Jaanui Akermannui (11 taškų).

Tarptautinėje "Laser 4.7" klasėje, kur varžosi jaunimas iki 21 metų, pirmoji vieta atiteko kaunietei Viktorijai Andrulytei. Laimėjusi visus penkis plaukimus ši buriuotoja surinko 4 baudos taškus. Antroje vietoje liko Estijos buriuotojas Rimo Timmas (89 taškai), trečioje – buriuotoja iš Baltarusijos Katsiaryna Dzianel (13 taškų).

"Optimist" jachtų klasės (iki 16 metų) varžybose absoliučioje įskaitoje pirmoji vieta atiteko 2007 m. pasaulio čempionei Sarai Piaseckai iš Lenkijos. Laimėjusi keturis plaukimus iš penkių, jaunoji buriuotoja surinko 4 baudos taškus. Antroje vietoje pagal bendrą rezultatą liko lietuvaitis Kornelijus Pupkus (12 taškų), trečioji vieta atiteko jaunesniajam G.Volungevičiūtės broliui Justinui Volungevičiui (20 taškų).

Paskutiniąsias dvi dienas dėl itin silpno vėjo neįvykus nė vienam plaukimui, regatos nugalėtojais tapo tie buriuotojai, kurie geriausiai pasirodė per paskutiniuosius penkis įskaitinius plaukimus. Pagal regatos taisykles, varžybos laikomos įvykusiomis, jei buvo įvykdyti mažiausiai trys plaukimai.

Tarptautinėje regatoje "Rudens vėjas 2008" varžėsi 133 sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Brazilijos.