Pasaulio ledo ritulio čempionate žinomos visos ketvirtfinalio dalyvės

2015-05-12 15:01 diena.lt inf.
Kanados ledo ritulininkai sutriuškino austrus
Kanados ledo ritulininkai sutriuškino austrus / Scanpix nuotr.

Čekijoje vykstančiose pasaulio vyrų ledo ritulio pirmenybėse antradienį sužaisti dar du septintojo turo susitikimai, po kurių paskutinę vietą atkrintamosiose varžybose užsitikrino Baltarusijos rinktinė.

Ketvirtą vietą B grupėje ir kelialapį į ketvirtfinalį baltarusiams garantavo pergalė 3:2 (1:0, 2:1, 0:0) prieš šeštojoje pozicijoje esančią Norvegijos (6 tšk.) ekipą.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Aleksejus Kaliužnas (7:29), Dmitrijus Korobovas (29:01) bei Andrejus Kosticynas (32:03), o pralaimėjusiųjų gretose įvarčiais pasižymėjo Patrickas Thoresenas (32:20) bei Matthias Noersteboe (45:13).

Surinkę 14 taškų Baltarusijos ledo ritulininkai turnyro lentelėje pavijo antrą bei trečią vietas užimančias atitinkamai Rusijos bei Suomijos komandas, tačiau grupės varžybose pralaimėjo abiems varžovams ir lieka ketvirtojoje pozicijoje. O tai reiškia, kad baltarusiai ketvirtfinalyje susitiks su pergalingai pirmenybėse rungtyniaujančia ir A grupės turnyrą laimėjusia olimpine čempione Kanados rinktine, kuri antradienį net 10:1 (4:0, 2:0, 4:1) sutriuškino šeštą vietą A grupėje užimančią Austrijos (6 tšk.) ekipą.

Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Mattas Duchene'as (9:09 ir 54:43) bei Jasonas Spezza (21:58 ir 43:05), po vieną - Tysonas Barrie's (6:04), Tayloras Hallas (11:17), Aaronas Ekbladas (14:10), Jordanas Eberle (35:52), Nathanas MacKintonas (42:53) bei Braydenas Schennas (46:09).

Garbės įvartį į kanadiečių vartus įmušė Dominique'as Heinrichas (42:44).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Prancūzija       6 1 0 0 5  10:18   3

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Slovėnija        7 1 0 0 6   9:22   3

Keturios pajėgiausios abiejų grupių komandos pateks į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių.

Paskutiniąsias vietas grupėse užėmusios ekipos iškris į I diviziono A grupę, o jas elite pakeis Kazachstano bei Vengrijos rinktinės.