Lietuvos sporto universitetas (LSU) kartu su penkiomis Europos aukštosiomis mokyklomis parengė ir nuo rudens studentus pakvies į tarptautinę studijų programą „Fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena“ („European Bachelor of Physical Activity and Lifestyle“). Išskirtinė Lietuvoje studijų programa bus vykdoma anglų kalba ir rengs fizinio aktyvumo bei sveikos gyvensenos konsultantus-asmeninius trenerius.
„Mokslininkai, sporto, sveikatos priežiūros specialistai ir psichologai, teigia, kad visoje Europoje labai trūksta kvalifikuotų sveikatą stiprinančių fizinio aktyvumo trenerių ir gyvensenos konsultantų, kurie padėtų žmonėms keisti gyvenimo būdą. To paties turinio studijų programą nuo šių metų vykdo Hanzos taikomųjų mokslų universitetas (Nyderlandai) ir Rio Maior sporto institutas (Portugalija). Mūsų universitetas taps trečiuoju Europoje, kur bus rengiami sveikos gyvensenos konsultantai ir sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo treneriai“, - teigė LSU studijų prorektorė prof. dr. Rasa Jankauskienė.
Studijų programos tarptautinį valdymą užtikrins universitetų konsorciumas. Jį sudaro Hanzos universitetas (Nyderlandai), InHolland Haarlem universitetas (Nyderlandai), Rio Maior Sporto institutas (Portugalija), Pietų Danijos universitetas (Danija), Romos universitetas „Foro Italico“ (Italija), Lietuvos sporto universitetas ir Europos sporto mokslo, švietimo ir įsidarbinimo tinklas (European Network of Sport Science, Education and Employment, ENSSEE). Konsorciumas atsakingas už vieningo turinio studijų programos įgyvendinimą ir studijų kokybę. Sėkmingai baigusiems studijas absolventams bus išduodamas ne tik Lietuvos sporto universiteto sporto bakalauro diplomas, bet ir universitetų konsorciumo sertifikatas. Jis suteiks geresnes galimybes įsidarbinti užsienyje ar tęsti studijas Europos universitetuose.
„Studentai privalės, pasinaudodami ERASMUS mainų programa, mažiausiai vieną semestrą išvykti studijuoti į vieną iš konsorciume dalyvaujančių universitetų. Studijų programoje praktikai skirti 3 mėnesiai, studijuojantys turės galimybę ją atlikti ir užsienyje. Studentai susipažins su tam tikrų sektorių veikla valstybėse, kur gyventojų sveikatinimo veikla yra labiau išplėtota“,- sakė LSU studijų prorektorė.
Studijų programoje dėstys ne tik Lietuvos sporto universiteto, bet bus kviečiami ir konsorciume dalyvaujančių universitetų dėstytojai. Studentai išmoks atlikti fizinio aktyvumo ir gyvensenos analizę, nustatyti ir vertinti asmens fizinį pajėgumą ir būklę, žinos kaip sukurti asmens, grupės ar bendruomenės elgesio keitimo programą. Studentai gebės konsultuoti fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos klausimais, programa suteiks žinių apie Europos sveikatos, fizinio aktyvumo ir mitybos politiką, sporto sektoriaus valdymą, individualaus verslo plėtojimą.
Didelis dėmesys studijų programoje bus skiriamas mokslinių tyrimų atlikimui, gebėjimui valdyti grupės darbą, sprendimų priėmimo gebėjimams lavinti veikiant mažai žinomose situacijose, savarankiškam tobulinimuisi, verslumui ugdyti.
Absolventai galės įsidarbinti sveikos gyvensenos konsultantais privačiose ar valstybinėse verslo įmonėse, sporto ir sveikatingumo, SPA, grožio centruose, reabilitacijos įstaigose (sanatorinės gydyklos), rekreacinę veiklą organizuojančiose įmonėse, galės verstis privačia veikla, įkurdami savo konsultacines ar sveikatingumo srityje veikiančias organizacijas. Studentai, sėkmingai baigę programą, taip pat galės studijas tęsti biomedicinos ar socialinių mokslų srities magistrantūrose.
2013 m. lapkričio pabaigoje studijų programą akreditavo Lietuvos studijų kokybės vertinimo centras, Po 3,5 metų studijų bus suteikiamas sporto bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir tarptautinio konsorciumo išduotas sertifikatas, pasirašytas visų konsorciume dalyvaujančių universitetų rektorių.
Naujausi komentarai