Pereiti į pagrindinį turinį

Su čempionais triumfavo ir karalius

2009-09-22 23:59
Nugalėtojai: ispanai pirmą kartą savo rankose laikė Europos čempionų taurę.
Nugalėtojai: ispanai pirmą kartą savo rankose laikė Europos čempionų taurę. / AFP nuotr.

Ispanija pagaliau sulaužė Europos čempionatų finalų užkeikimą. Fantastišką krepšinio spektaklį sukūrę planetos čempionai atsisėdo ir į žemyno krepšinio sostą.

Katovicai (Lenkija)

P.Gasolis – naudingiausias

Pau Gasolio vedami ispanai didžiajame mūšyje 85:63 sutraiškė Serbiją ir pirmą kartą tapo Europos čempionais. Finalas dar sykį patvirtino liūdnokus specialistų pajuokavimus, kad Lenkijoje žaidė Ispanija ir "kitos 15 rinktinių".

Ispanijos karalius Juanas Carlosas II Katovicų "Spodek" arenoje triumfavo kartu su savo šalies krepšininkais.

P.Gasolis buvo tikras ispanų d'Artanjanas – 18 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 3 blokai vos per 22 min. NBA čempionas buvo pripažintas naudingiausiuoju (MVP) "Eurobasket 2009" finalo turnyro žaidėju.

"Man šie metai – fantastiški. Pirmiausia – pergalė NBA čempionate, dabar – Europos čempionato auksas. Nemanau, kad "Lakers" supranta, ką man ir mano šaliai reiškia šis medalis. Jie vertina olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatus. Europoje patekti į pusfinalį ar finalą yra sunkiau negu olimpiadoje ar planetos pirmenybėse. Mes nusipelnėme čempionų titulo ir juo mėgausimės iki soties", – džiūgavo P.Gasolis.

"Mano komanda – darbšti. Sidabro medaliai mums bus didelė motyvacija. Kitose varžybose gal pasirodysime dar sėkmingiau, nes būsime metais vyresni. Ši serbų karta žais gerą krepšinį artimiausius dešimt metų", – tvirtino Serbijos rinktinės strategas Dušanas Ivkovičius.

Sėkmė be penkių lyderių

Jonas Kazlauskas įspūdingai debiutavo prie Graikijos rinktinės vairo. Lietuvio vadovaujami graikai, nors ir netekę penkių lyderių, sugebėjo iškovoti Europos čempionato bronzą.

Dramatiškose mažojo finalo rungtynėse J.Kazlausko auklėtiniai 57:56 pranoko Slovėnijos rinktinę.

Iki mačo pabaigos likus 9 sekundėms, slovėnams viltį suteikė taiklus Jaka Lakovičiaus tritaškis, tačiau po to jie nesugebėjo greitai prasižengti. Vassilis Spanoulis specialiai prametė antrąją baudą, o varžovams per paskutines 4 sekundes jau nebepavyko išlyginti ar persverti rezultato – Boštjano Nachbaro tolimas šūvis buvo netikslus.

J.Kazlauskui tai – trečiasis medalis treniruojant rinktines. 2000 m. jis su Lietuvos komanda laimėjo Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzą, o 1994 m. į Europos sostą atvedė mūsų šalies 18-mečius.

"Paneigti visas niūrias išankstines prognozes ir iškovoti medalius – nuostabus jausmas", – netilpo kailyje rezultatyviausias šios dvikovos graikų žaidėjas Sofoklis Schortsanitis.

FIBA koziriai nežinomi

"Iki susitikimo 2011-aisiais Lietuvoje", – 36-ąjį Europos čempionatą oficialiai baigė arenos pranešėjas.

Geriausios europiečių komandos neturės poilsio ir kitąmet – Turkijoje vyks pasaulio pirmenybės. Katovicuose viešėjęs Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) prezidentas Bobas Elphinstonas atsargiai vertino Lietuvos galimybes gauti vardinį kvietimą į planetos čempionatą, nors ir pripažino mūsų šalies krepšinio laimėjimus.

B.Elphinstonas nustebino pareiškęs, kad Europai greičiausiai teks ne trys, o tik du iš keturių vardinių kelialapių į pasaulio pirmenybes.

"Žinoma, Europa komandų pajėgumo atžvilgiu yra stipriausia iš visų žemynų, tačiau kitą vasarą Turkijoje vyks ne Europos, o pasaulio čempionatas. Mūsų tikslas – populiarinti krepšinį visuose žemynuose", – pabrėžė B.Elphinstonas.

Iki šiol buvo manoma, kad Europa gaus tris vardinius kelialapius, kaip ir 2006-aisiais. Tuomet į Japoniją buvo pakviestos Turkija, Serbija ir Italija.

Paklaustas apie kriterijus, pagal kuriuos FIBA dalys vardinius kelialapius, B.Elphinstonas pirmiausia minėjo gerai žinomus aspektus: "Svarbiausia – krepšinio populiarumas ir tai, kiek iš to galima uždirbti. Vertinsime televizijos teisių pardavimą, kiek tos šalies sirgalių gali atvykti į čempionatą."

Manoma, kad pagrindinės pretendentės į vardinius kelialapius yra Lietuvos, Italijos, Vokietijos ir Rusijos rinktinės. Iš kitų žemynų minimos Dominikos Respublika ir Nigerija.

B.Elphinstonas šyptelėjo išgirdęs, kad Rusijos rinktinės treneris Davidas Blattas pareiškė, jog neskirti kelialapio šiai šaliai būtų nusikaltimas. "Mačiau, kaip jie žaidė, ir jie pralaimėjo abejas rungtynes, kurios galėjo atverti duris į pasaulio čempionatą, – sakė B.Elphinstonas. – Nekurstykime aistrų ir palaukime gruodžio."


Rezultatai

Finalas

Ispanija – Serbija 85:63 (24:14, 28:15, 15:15, 18:19). P.Gasolis 18 taškų, R.Fernandezas 13, J.-C.Navarro 12/U.Tripkovičius ir N.Veličkovičius po 15, N.Krstičius 12.

Dėl 3-iosios vietos

Graikija – Slovėnija 57:56 (16:13, 15:11, 11:13, 15:19). S.Schortsanitis 23, I.Bourousis 9, N.Zisis 6/J.Lakovičius 16, E.Lorbekas 12, B.Nachbaras ir U.Slokaras po 9.


Geriausiųjų penketas

P.Gasolis Ispanija

R.Fernandezas Ispanija

M.Teodosičius Serbija

E.Lorbekas Slovėnija

V.Spanoulis Graikija


Lyderiai

Taškai (vid.)

1. P.Gasolis Ispanija 18,7

2. T.Parkeris Prancūzija 17,8

3. E.Lorbekas Slovėnija 16,4

14. M.Petravičius Lietuva 12,8

Atkovoti kamuoliai (vid.)

1. M.Gortatas Lenkija 10,8

2. P.Gasolis Ispanija 8,3

3. E.Lorbekas Slovėnija 7,4

16. L.Kleiza Lietuva 5,0

Rez. perdavimai (vid.)

1. M.Teodosičius Serbija 5,2

2. A.Ponkrašovas Rusija 4,9

3. D.Loganas Lenkija 4,5

4. T.Delininkaitis Lietuva 3,0

Perimti kamuoliai (vid.)

1. R.Fernandezas Ispanija 2,1

2. T.Parkeris Prancūzija 1,8

3. K.Lavrinovičius Lietuva 1,7


Galutinė rikiuotė

1. Ispanija

2. Serbija

3. Graikija

4. Slovėnija

5. Prancūzija

6. Kroatija

7. Rusija

8. Turkija

9–10. Makedonija

9–10. Lenkija

11–12. Vokietija

11–12. Lietuva

13–16. D.Britanija

13–16. Izraelis

13–16. Bulgarija

13–16. Latvija

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų