Vilniuje įvykusiame 2016 metų Lietuvos kiokušin karatė čempionate moterų varžybose užfiksuota staigmena.
G. Gudeliauskaitė nukarūnavo I. Mikštaitę
Lietuvos čempionato kovos moterų varžybose pirmą kartą vyko 4 svorio kategorijose. Anksčiau moterys turėjo tik 3 kategorijas, o šį kartą kovojo suskirstytos į grupes iki 50, 55, 60 ir virš 60 kg.
Svorio kategorijos iki 50 kg finale Justina Šišaitė („Stoikas“) po pratęsimo įrodė pranašumą prieš Jeleną Sapožnikovą („Saulės ženklas“), o svorio kategorijoje iki 55 kg Kamilė Kasperavičiūtė („Kariai“) aiškia persvara įveikė Karoliną Razvinavičiūtę („Toshi“).
Svorio kategorijoje iki 60 kg įvyko dviejų Lietuvos kiokušin karatė žvaigždžių akistata - daugkartinė čempionė Inga Mikštaitė („Kariai“) stojo prieš Gabiją Gudeliauskaitę („Rifas“). Po pagrindinio kovos laiko tik vienas teisėjas iš penkių skyrė pergalę G. Gudeliauskaitei, o po pratęsimo visi arbitrai skelbė lygiąsias. Tik trečiajame kėlinyje išryškėjo kiek didesnis G. Gudeliauskaitės pranašumas, nulėmęs 4 teisėjų palankumą ir pergalę.
„Labai džiaugiuosi šia pergale, nes I. Mikštaitė yra 5 kartus Europos čempionė. Laimėjimas prieš ją tuo pačiu yra ir lyg pergalė Europos čempionate, - džiaugėsi G. Gudeliauskaitė. - Aišku, Europoje reikia laimėti pačiai, bet jausmas šiandien vis tiek yra labai geras.“
Šių dviejų sportininkių susitikimą finale buvo galima nuspėti dar prieš varžybas, tačiau G. Gudeliauskaitė teigia specialiai dvikovai su I. Mikštaite nesiruošusi.
„Nesiruošiu atskiroms kovoms, tiesiog tobulinu savo techniką taip, kad galėčiau ją pritaikyti visoms varžovėms. Toks pasiekimas būtų didžiausias mano, kaip sportininkės, laimėjimas“, - tvirtino naujoji Lietuvos čempionė.
G. Gudeliauskaitei dar tik 22-eji, o I. Mikštaitei jau 35-eri. Tačiau pergalę finale iškovojusi sportininkė teigė, kad jaunesnis amžius jokio pranašumo nesuteikė.
„Nežinau, kaip tai paaiškinti, bet kovoti su Inga man kiekvienais metais tik sunkiau“, - šypsojosi Lietuvos čempionato laimėtoja.
Kitas G. Gudeliauskaitė tikslas - ne laimėti prieš Europos čempionę Lietuvoje, o pačiai iškovoti Senojo žemyno stipriausios karatistės titulą.
„Dažnai būna, kad tas, kas laimi Lietuvoje, laimi ir Europoje. Ši pergalė labai smagi, dabar tikslas - laimėti Europos čempionatą“, - sakė čempionė.
Būtent G. Gudeliauskaitei po čempionato per oficialią apdovanojimų ceremoniją buvo įteiktas ir specialus prizas, skiriamas geriausiai turnyro kovotojai.
Taip pat atkakliai vyko ir svorio kategorijos virš 60 kg finalas tarp Noros Vaznelytės („Rifas“) ir Brigitos Gustaitytės („Budora“). Šioje dvikovoje ir po pagrindinio laiko, ir po pirmojo pratęsimo visi teisėjai neįžvelgė nė vienos sportininkės pranašumo bei skyrė lygiąsias. Tik po antrojo pratęsimo arbitrai vieningai paskyrė pergalę labiau patyrusiai N. Vaznelytei.
„Lietuvos čempionatas yra psichologiškai sunkiausios varžybos. Tarptautiniuose turnyruose jau esi Lietuvos rinktinės narė, tiesiog kovoji, o čia reikia išsikovoti vietą toje rinktinėje. Visi patvirtins, kad kovoti Lietuvos čempionate yra sunkiausia, - po finalo kalbėjo čempionė. - Be to, čempione tapau trečią kartą, o apginti titulą visada yra sunkiau nei jį iškovoti. Tai apkrauna galvą papildomomis mintimis.“
N. Vaznelytė tvirtino, kad šis Lietuvos čempionatas buvo sunkiausias jos karjeroje.
„Pusfinalyje teko kovoti su Diana Balsyte, kuri taip pat yra labai rimta varžovė, - sakė sportininkė. - Su B. Gustaityte susitikome antrajame finale iš eilės. Šį kartą man sekėsi gerokai prasčiau, varžovė buvo gerai pasirengusi, labai patobulėjusi, parengusi specialią taktiką kovai su manimi. Laimėti man padėjo vidinė jėga ir nusiteikimas. Negali nustoti tikėti savimi nė sekundei, nes tada viskas ir baigsis. Manau, B. Gustaitytė antrajame pratęsime būtent nustojo tikėti savo pergale, tai padėjo man perlaužti kovos eigą ir laimėti.“
Moterų katos rungties varžybas laimėjo kumitė varžybose šiais metais nusprendusi nedalyvauti Rita Pivoriūnaitė („Saulės ženklas“), o už jos nugaros liko dvi Jurbarko „Kumite“ atstovės - Sandra Kringelytė ir Simona Urbutytė.
Lietuvos čempionate sportininkės kovojo ne tik dėl šalies čempionių titulų, bet ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri dalyvaus Europos čempionate. Vietas nacionalinėje komandoje pelnė visos čempionės, o antrųjų kelialapių likimas paaiškės po papildomų treniruočių stovyklų.
Lietuvos pirmenybių moterų varžybų prizininkės:
kata 1. Rita Pivoriūnaitė („Saulės ženklas“) 2. Sandra Kringelytė („Kumite“) 3. Simona Urbutytė („Kumite“) kumitė iki 50 kg 1. Justina Šišaitė („Stoikas“) 2. Jelena Sapožnikova („Saulės ženklas“) 3. Viktorija Dambrauskaitė („Rifas“) iki 55 kg 1. Kamilė Kasperavičiūtė („Kariai“) 2. Karolina Razvinavičiūtė („Toshi“) 3. Ieva Grikšaitė („Okinava“) iki 60 kg 1. Gabija Gudeliauskaitė („Rifas“) 2. Inga Mikštaitė („Kariai“) 3. Magdalena Gustaitytė („Budora“) virš 60 kg 1. Nora Vaznelytė ( Rifas“) 2. Brigita Gustaitytė („Budora“) 3. Diana Balsytė („Shin“)
Pergalingas A. Misecko sugrįžimas
Vilniuje įvykusio Lietuvos kiokušin karatė čempionato vyrų varžybose nugalėtojo titulą išsaugoti pavyko tik vienam sportininkui.
Juo tapo svorio kategorijos iki 65 kg laimėtojas Jonas Eimontas („Saulės ženklas“), finale be didesnio vargo įrodęs pranašumą prieš Mantą Chrapačą („Osu“).
Svorio kategorijoje iki 75 kg įvyko pergalingas Andriaus Misecko („Rifas“) sugrįžimas. Lietuvos čempionate po 3 metų pertraukos dalyvavęs sportininkas finale privertė pasiduoti savo kolegą iš „Rifo“ klubo Domą Sutkų.
„Sunku, senokai dalyvavau varžybose, tad nors patirties ir yra, dariau daug klaidų, už kurias teks mokėti apsilankymais pas medikus, - apie patirtas traumas užsiminė 31 metų čempionas. - Negaliu tvirtai atsakyti, kodėl vėl esu čia. Gal tiesiog pasiilgau? Prieš keletą metų nesakiau, kad išeinu visam laikui, tiesiog buvo nuovargis, visko tuo metu jau užteko. O dabar vėl buvo noro. Jei sveikata leis, tikiuosi dalyvauti artimiausiame pasaulio čempionate ir tada jau tikrai užteks.“
Išbandyti jėgas Lietuvos čempionate po pertraukos A. Miseckui buvo įdomu.
„Pasikeitę dalis sportininkų, pasikeitė svorio kategorijos, viskas kitaip. Tačiau matyti pažanga, lygis tikrai kyla. Šiandien teko pirmą kartą susitikti su 20-mečiu Luku Rickevčiumi: matyti, kad užaugs geras sportininkas - duomenys yra, smegenys yra, viskas prieš akis“, - varžovą įvertino patyręs sportininkas.
Svorio kategorijoje iki 85 kg su čempiono titulu jau pusfinalyje atsisveikino Juras Sokolovas („Argus“). Du neleistinus smūgius atlikęs sportininkas turėjo užleisti kelią į finalą Kęstučiui Radvilai („Rifas“). Šis lemiamoje dvikovoje turėjo pripažinti Valdemaro Gudausko („Shin“) pranašumą, kai prieš pat kovos pabaigą praleido galingą smūgį ranka.
„Šį slaptą smūgį kūrėme 20 minučių, todėl labai džiaugiuosi, kad man pavyko, - po finalo prisipažino naujasis Lietuvos čempionas, prieš metus finale pralaimėjęs J. Sokolovui. - Smūgiai kojomis yra gražūs, efektingi, bet man pačiam smagiausia, kai pavyksta tokie smūgiai rankomis. Net pačiam keista, kad galiu sugeneruoti tokią jėgą.“
2015-ųjų Europos čempionas V. Gudauskas pergale finale itin džiaugėsi, nes Lietuvoje suaugusiųjų čempionu tapo pirmą kartą. Vis dėlto sportininkas puikiai įvertino ir varžovus, su kuriais teko susitikti.
„Kova pusfinalyje su Justinu Kvietka buvo viena gražiausių ir techniškiausių mano karjeroje. Su K. Radvila esu kovojęs daug kartų ir visada laimėdavau, tačiau turiu gėdingai pripažinti, kad šį kartą jis mane pranoko ištverme ir fiziniu pasirengimu, - kalbėjo vilnietis. - Jo diktuojamas tempas yra sunkiai „perlaužiamas“ net pasaulinio lygio kovotojams, todėl pergale labai džiaugiuosi.“
Po Pasaulio karatė organizacijos įvykdytos reformos sunkiausia svorio kategorija pirmą kartą buvo skaičiuojama nuo 85 kg. Tai nesutrukdė iki finalo žengti dviems tarp sunkiasvorių pirmą kartą patekusiems sportininkams - Vytautui Cėplai ir Edgardui Sečinskiui. Jie pusfinalyje palaužė šios svorio kategorijos senbuvius Antaną Klibavičių ir 2015 metų sunkiasvorių čempioną Eventą Gužauską.
Finale gerai pažįstamiems sportininkams prireikė maksimaliai įmanomo karatė kovose laiko, kad teisėjai priimtų sprendimą, kuris jų šiuo metu yra stipresnis. Lygiosios buvo paskelbtos ir po pagrindinio kovos laiko ir po pirmojo bei antrojo pratęsimų. Tuomet sportininkai ėjo prie svarstyklių - čempionu būtų tapęs kuris nors vienas, jei būtų lengvesnis už varžovą 10 kg ar daugiau. Tokio skirtumo nebuvo, tad teko kovoti dar vieną pratęsimą, po kurio teisėjai jau privalėjo priimti sprendimą vieno ar kito atleto naudai. Šį kartą jie buvo palankesni E. Sečinskiui, kuris ir tapo naujuoju Lietuvos čempionu.
„Šis titulas ypatingas, pirmą kartą prieš varžybas nereikėjo mesti svorio, - po pergalės šypsojosi sportininkas. - Vis dėlto šiandien nepasiteisino mano ankstesnė technika, kurią taikydavau kovodamas su sunkesniais varžovais. Reikėjo derintis, tačiau buvau pasiruošęs ir iškovojau pergalę.“
Per apdovanojimų ceremoniją E. Sečinskiui buvo įteiktas ir specialus geriausiam viso turnyro kovotojui skirtas prizas.
Katos rungties čempionu dar kartą tapo Raimundas Paškauskas („Katana“), už nugaros palikęs Gintą Gervelį („Kariai“) ir Paulių Sąsnauską („Okinava“).
Visi Lietuvos čempionai pelnė teisę dalyvauti Europos čempionate, kuris šiemet vyks Gruzijoje.
Lietuvos pirmenybių vyrų varžybų prizininkai:
kata 1. Raimundas Paškauskas („Katana“) 2. Gintas Gervelis („Kariai“) 3. Paulius Sasnauskas („Okinava) kumitė iki 65 kg 1. Jonas Eimontas („Saulės ženklas“) 2. Mantas Chrapačas („Osu“) 3. Edvinas Juozaitis („Shodan“) iki 75 kg 1. Andrius Miseckas („Rifas“) 2. Domas Sutkus („Rifas“) 3. Jevgenijus Jurutas („Ippon“) iki 85 kg 1. Valdemaras Gudauskas („Shin“) 2. Kęstutis Radvila („Rifas“) 3. Juras Sokolovas („Argus“) virš 85 kg 1. Edgardas Sečinskis („Saulės ženklas“) 2. Vytautas Cėpla („Saulės ženklas“) 3. Eventas Gužauskas („Shodan“)
Naujausi komentarai