Tragiškai sužaidęs paskutinį kėlinį "Žalgiris" pralaimėjo grupės autsaideriams

2014-11-14 19:00
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / Evaldo Virkečio nuotr.

Vėlų penktadienio vakarą Kauno "Žalgiris" svečiuose su Sasario "Dinamo" (Italija) komanda baigė Eurolygos reguliariojo sezono pirmąjį ratą. Deja, nesėkmingai. Žalgiriečiai, tragiškai sužaidę paskutinį kėlinį, pralaimėjo 80:92 (26:17, 15:25, 23:18, 16:32). Kauno krepšininkai per rungtynes suklydo net 31 kartą.

Eurolygoje LKL čempionai patyrė antrąją nesėkmę, o Italijos ekipa iškovojo pirmąją pergalę.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė aikštės šeimininkai. Paulius Jankūnas rezultatą išlygino - 2:2.

3 min. "Dinamo" pirmavo 7:4. "Žalgiris" į tai atsakė aštuoniais "sausais" taškais ir įgijo 5 taškų persvsrą - 7:12.

8 min. "Žalgiris" po Artūro Milaknio tritaškio dar labiau atitrūko - 12:20.

10 min. svečiai įgijo 9 taškų persvarą - 15:24. Po pirmojo kėlinio Italijos klubas atsilikinėjo 17:26.

Antrasis kėlinys. 12 min. po Jameso Andersono metimo žalgiriečiai pirmavo 21:30.

14 min. po Vaido Kariniausko tritaškio LKL čempionai įgijo dviženklę persvarą - 25:35. Nuo to momento "Žalgirio" žaidimas išsiderino, iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkai, kurie ėmė sparčiai vytis kauniečius.  18 min. Davidas Loganas rezultatą išlygino - 37:37.

19 min. jau 40:37 pirmavo "Dinamo" krepšininkai. Komandos išėjo ilsėtis aikštės šeimininkams pirmaujant 42:41.

Trečiasis kėlinys. 22 min. po J.Andersono tritaškio "Žalgiris" įgijo 4 taškų persvarą - 42:46.

Trečiojo kėlinio viduryje kauniečiai pirmavo 50:51.

27 min. rezultatas buvo lygus - 53:53. 29 min. vėl lygu - 59:59.

30 min. Edgaras Ulanovas pataikė baudas - 59:61. Trečiojo kėlinio pabaigoje E.Ulanovas tritaškiu "Žalgirio" persvarą padidino iki 4 taškų - 60:64.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtąjį kėlinį "Žalgiris" pradėjo tragiškai. Keturių minučių atkarpą "Dinamo" laimėjo net 15:2 ir 35 min. įgijo 9 taškų persvarą - 75:66.

36 min. Italijos ekipa pirmavo 77:68.

37 min. Heffas Brooksas aikštės šeimininkų persvarą padidino iki 12 taškų - 80:68.

Netrukus Vytenis Lipkevičius tolimu metimu LKL čempionų atsilikimą sumažino iki 8 taškų - 80:72.

38 min. Artūras Milaknis tritaškiu kauniečių atsilikimą sumažino iki 5 taškų - 80:75.

39 min. "Dinamo" pirmavo 82:76. Mačo pabaigą kur kas geriau sužaidė aikštės šeimininkai, jie laimėjo rungtynes 92:80.

Rezultatyviausi

„Žalgiris“: J.Andersonas 15, A.Milaknis 14, E.Ulanovas 14, P.Jankūnas 10, A.Gudaitis 7, D.Songaila 6, V.Lipkevičius 5, R.Javtokas 4,V.Kariniauskas 3, L.Lekavičius 2

„Dinamo“: S.Lawalis 25, D.Loganas 20, J.Brooksas 16, E.Sosa 10, R.Sandersas 10.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. "Žalgiris" savo sąskaitoje turi tris pergales, "Dinamo" - nė venos.  "Žalgiris" pirmąjį mačą Madride 71:80 pralaimėjo "Real" komandai, o vėliau iškovojo tris pergales iš eilės - savo aikštėje 97:63 sutrypė Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" ekipą, išvykoje 65:62 palaužė Stambulo "Anadolu Efes" komandą ir Sporto Halėje 77:71 nugalėjo Kazanės "Unics" krepšininkus. Italijos komanda pralaimėjo Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" (86:88), Stambulo "Anadolu Efes" (75:82), Kazanės "Unics" (62:85) ir Madrido "Real" (94:115) komandoms.

Rezultatyviausi. Per ketverias Eurolygos rungtynes "Žalgiriui" daugiausia taškų pelnė amerikietis Jamesas Andersonas (60), Artūras Milaknis (46), Robertas Javtokas (32), Darius Songaila (28) ir Edgaras Ulanovas (28).

Gynyba. "Dinamo" komanda itin prastai ginasi. Per Eurolygos rungtynes Italijos ekipa į savo krepšį vidutiniškai praleidžia  po 92,5 taško. Varžovai į "Žalgirio" krepšį Eurolygos turnyre vidutiniškai įmeta tik po 69 taškus.