Intrigą lemiamomis minutėmis sugrąžinusi „Petrochema“ neperlipo klaipėdiečių barjero

2015-01-24 21:20 diena.lt inf.
Jonavos Petrochemos nuotr.

Jonavos „Petrochemos“ (15-14) krepšininkai antrajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) etape ir toliau žygiuoja be pergalių. Šįkart Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai po atkaklios kovos – 70:73 (27:18, 18:27, 12:20, 13:8) namuose turėjo pripažinti Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (16-13) ekipos pranašumą.

Jonavos komanda pirmąjį kartą šiame NKL sezone pralaimėjo klaipėdiečiams. Prieš tai buvusios dvi akistatos pirmajame čempionato etape baigėsi K.Naruševičiaus komandos pergalėmis.

Susitikimo pradžia šeimininkams nieko blogo nežadėjo ir, įpusėjus pirmajam kėliniui, Aurimo Urbono tritaškis sukrovė „Petrochemai“ apčiuopiamą persvarą – 15:8.

Jonaviečiai nemažino spartos ir po dar vieno tritaškio ekipas skyrė 12 taškų – 25:13 (8 min). Tiesa, kėlinio pabaigoje Klaipėdos ekipa kiek atsigavo – 27:18.

Svečių spurtas persirito į antrąjį kėlinį, kuriame jau po trijų minučių Jonavos komandos persvara siekė tik du taškus – 28:26. Svečiai netrukus jau buvo priekyje – 33:36 (16 min). Kaip bebūtų, iki didžiosios pertraukos komandų žaidimas išsilygino ir į rūbinę ekipos išėjo rezultatui esant – 45:45.

Jonaviečių puolimas strigo antrosios susitikimo dalies pradžioje, o svečiai atsakė savo atakų serija – 49:57 (25 min). Grėsmingai nutolę klaipėdiečiai kėlinio pabaigoje pirmavo dviženklių skirtumu – 53:63, tačiau šeimininkai sugebėjo prieš lemiamą ketvirtį sumažinti deficitą iki vienženklio – 57:65.

Tado Sebežiovo vedama „Petrochema“ lemiamą kėlinį pradėjo spurtu 9:0 ir priartėjo prie varžovų iki vieno taško atstumo – 64:65 (36 min). Ryčio Vaišvilos auklėtiniai atsigavo ir, pradėjus tiksėti paskutinei minutei, atstatė saugų pranašumą – 66:71. Per likusį laiką jonaviečiai taškus rinko baudų metimais, tačiau palaužti svečių komandos nepavyko.

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23 taškai, Tomas Milinskas 16, Henrikas Vorotnikovas 10, Aurimas Urbonas ir Dainius Gulbinas po 7, Ričardas Verbickas 5, Dovydas Šemeklis ir Vladislovas Razumnovas po 1, Lukas Grabauskas, Karolis Šarukas, Evaldas Aniulis ir Mikita Balaban taškų neplenė.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Julius Kazakauskas 23 taškai (10 atk. kam.), Aidas Einikis 11.

Kitą susitikimą NKL čempionate Jonavos krepšininkai žais penktadienį namuose su Molėtų „Ežerūno-Kario“ klubu.