Lietuvos rinktinė palaužė Slovėnijos krepšininkus ir tapo grupės nugalėtoja

2014-09-04 20:26

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žaidė paskutiniąsias pasaulio čempionato D grupės rungtynes su be pralaimėjimų žengusia Slovėnijos ekipa. Po dramatiškos kovos lietuviai, ketvirtajame kėlinyje slovėnams leidę pelnyti tik du taškus, palaužė varžovus 67:64 ir tapo grupės nugalėtojais. Sekmadienį aštuntfinalyje mūsų krepšininkai susitiks su Naujosios Zelandijos ekipa.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus baudos metimais pelnė Jonas Valančiūnas. Vėliau vieną baudos metimą pataikė Adas Juškevičius - 3:0. 2 min. rezultatą tritaškiu išlygino Domenas Lorbekas.

3 min. lietuviai atsilikinėjo 6:7. Kėlinio viduryje po Renaldo Seibučio dvitaškio 12:11 pirmavo Jono Kazlausko auklėtiniai.

Visą pirmą kėlinį vyko labai atkakli kova, nė vienai komandai nepavyko atitrūkti. 8 min. 16:15 pirmavo Lietuvos krepšininkai. Vis dėlto pirmąjį kėlinį mūsiškiai pralaimėjo 22:24. Per pirmąsias 10 minučių lietuviams net 8 taškus pelnė J.Valančiūnas.

Antrasis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje rezultatą išlygino Paulius Jankūnas - 24:24. 13 min. po Martyno Pociaus tolimo šūvio Lietuvos rinktinė pirmavo 27:24.

14 min. tritaškį pataikė ir Darjušas Lavrinovičius. Po jo metimo lietuviai įgijo 4 taškų persvarą - 32:28. Tačiau tolimu metimu atsakė ir Zoranas Dragičius - 32:31.

17 min. Z.Dragičius dar kartą pademonstruoja taiklumą iš toli. Po jo tritaškio J.Kazlauskas nutarė prašyti minutės pertraukėlės, nes jo auklėtiniai atsilikinėjo 32:37.

18 min. rezultatą sušvelnino J.Valančiūnas - 34:37.19 min. mūsų vyrai po J.Valančiūno metimo atsilikinėjo tik 36:39, tačiau kėlinio pabaigą sužaidė nesėkmingai. Slovėnai pelnė penkis taškus be atsako ir po Gorano Dragičiaus dvitaškio įgijo 8 taškų persvarą - 36:44.

Iki pertraukos Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė J.Valančiūnas (12), D.Lavrinovičius (5), R.Seibutis (5) ir M.Pocius (5). Slovėnams po 9 taškus pelnė Miha Zupanas, D.Lorbekas ir G.Dragičius.

Trečiasis kėlinys. Trečiasis kėlinys prasidėjo Simo Jasaičio tritaškiu - 39:44. Vėliau iš toli pataikė Jure Balažičius ir Adas Juškevičius - 42:47. 23 min. po Z.Dragičiaus metimo slovėnai turėjo 7 taškų persvarą - 42:49.

Trečiojo kėlinio viduryje po D.Lorbeko tolimo metimo Slovėnijos krepšininkai atitrūko - 44:53.  27 min. po M. Zupano metimo slovėnai įgijo dviženklį pranašumą - 46:56. 30 min. M. Zupanas dar labiau padidino savo komandos persvarą - 51:62.

30 min. po keturių iš eilės Jono Mačiulio baudos metimų Lietuvos rinktinė sumažino atsilikimą iki 7 taškų - 55:62.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį kėlinį kur kas geriau pradėjo J.Kazlausko auklėtiniai. Jie laimėjo atkarpą 11:0. 36 min. D.Lavrinovičius rezultatą išlygino - 62:62.

39 min. po A.Juškevičiaus ir K.Lavrinovičiaus metimų lietuviai įgijo 4 taškų persvarą - 66:62. Slovėnai ketvirtajame kėlinyje buvo visai supančioti, net devynias minutes nesugebėjo pelnyti nė taško.

Tik 40 min. G.Dragičius pagaliau pelnė dvitaškį - 66:64. Daugiau įmesti slovėnai neįstengė. Likus žaisti 9 sekundes R.Seibutis pataikė vieną iš dviejų baudų ir Lietuvos rinktinė šventė pergalę 67:64.

Rezultatyviausi

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 12, Darjušas Lavrinovičius 11, Martynas Pocius 7, Adas Juškevičius, Renaldas Seibutis ir Paulius Jankūnas po 6.

Slovėnijos rinktinė: Domenas Lorbekas 14, Miha Zupanas 13, Goranas Dragičius 12, Zoranas Dragičius 10.

Situacija prieš rungtynes

Galimybės. Jei lietuviai nugalės slovėnus, taps grupės nugalėtojais. Jei mūsiškiai pralaimės, grupėje jie užims tik trečiąją vietą, Bet kokiu atveju Lietuvos rinktinei iki pat pusfinalio etapo neteks susitikti su JAV krepšininkais, jei abi ekipos iki jo nukeliaus.

Pergalės. Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate laimėjo trejas rungtynes, slovėnai įveikė visus varžovus.  Lietuvos krepšininkai čempionato starte 87:74 įveikė Meksikos rinktinę, o vėliau 75:62 nugalėjo Angolos komandą. Užvakar lietuviai 75:82 nusileido Australijos rinktinei, o vakar 79:49 sutrypė Pietų Korėją. Slovėnijos rinktinė nugalėjo Australiją (90:80), Meksiką (89:68), Pietų Korėją (89:72) ir Angolą (93:87),

Rezultatyviausi. Per ketverias rungtynes Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė Donatas Motiejūnas. Jo sąskaitoje - 47 taškai. Jam rezultatyvumu nedaug nusileidžia Jonas Valančiūnas (44 taškai).