Lietuvos krepšininkai ir vėl nusileido slovėnams

2011-08-25 17:02
Lietuvos krepšininkai ir vėl nusileido slovėnams / Vytauto Petriko nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė trečiadienį žaidė priešpaskutines kontrolines rungtynes prieš Europos vyrų krepšinio čempionatą, kuris rugpjūčio 31 dieną prasidės Lietuvoje.

Lietuviai ir šį kartą nusileido Slovėnijos rinktinei - 66:80.

Pirmąsias rungtynes su Slovėnijos krepšininkais lietuviai pralaimėjo rezultatu 70:72. Tuomet rezultatyviausiai sužaidė Kšyštofas Lavrinovičius, kuris trečiadienio rungtynėse nedalyvo. Į aikštelę neišbėgo ir Darjušas Lavrinovičius bei Mantas Kalnietis.

Lietuvos komandai tai buvo jau šeštosios draugiškos rungtynės.

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Š.Jasikevičius, R.Kaukėnas, S.Jasaitis, J.Valančiūnas, D.Songaila.

Pirmąja ataką surengia slovėnai. M.Begičius į krepšį nepataiko, tačiau priverčia prasižengti J.Valančiūną. Vienas baudos metimas taiklus. Dvi surengtos lietuvių atakos pasibaigia nesėkme. Antrą kartą prasižengia mūsų komanda. Slovėnai pataiko du baudos metimus ir M.Begičius taikliu dėjimu iš viršaus į Lietuvos krepšį įkrauna du taškus 5:0.

Aikštelėje pasirodo M.Petravičius.  Begičius įmeta dar du taškus į Lietuvos komandos krepšį 7:0. Prasižengia M.Begičius. M.Petravičius pataiko du baudos metimus 7:2.

Antrą kartą šios dienos rungtynyėse prasižengia D.Songaila. E.Lorbekas pataiko vieną baudos metimą ir po jo atkovojęs kamuolį perlno dar du taškus Slovėnijos komandai.

K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės .10:2.

Po jos slovėnai pataiko tritaškį. R.Kaukėnas į tai atsako taikliu dvitaškiu. 13:4. E.Lorbekas pataiko du baudos metimus ir Lietuvos krepšininkai jau atsilieka vienuolika taškų, tačiau S.Jasaitis pataiko tritaškį. 15:7.

Lietuvos komanda sustiprina gynybą ir slovėnams jau taip lengvai pelnyti taškų nepavyksta. Tačiau visgi Slokaras pataiko tritaškį 18:7, po to seka dar viena taikli slovėnų ataka .20:7.

Likus trims minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos prasižengia M.Petravičius. Kamuolys atitenka slovėnams. Slokaras pelno du taškus. M.Petravičius taip pat atsako taikliu dvitaškiu. Jis meta ir baudas, iš kurių viena pasiekia tikslą. 22:10.

Aikštėje - R.Javtokas.

Slovėnai surengia dar vieną sėkmingą ataką, po jos dar vienas taiklus Dragičiaus dvitaškis. Slovėnai atitrūkę nuo Lietuvos krepšininkų šešiolikos taškų skirtumu, tačiau šį skirtumą mažina T.Delininkaitis.

Pirmąjį rungtynių kėlinį, praradusi penkis kamuolius, Lietuvos komanda pralaimi keturiolikos taškų skirtumu. 26:12.

Antras kėlinys

Antrąjį kėlinį pradeda Lietuvos komanda. Ataka nesėkminga. Gynyboje prasižengia Š.Jasikevičius. S.Udrichas pataiko vieną baudos metimą. Lietuviai grįžtą į puolimą ir P.Jankūnas pataiko tritaškį. 27:15.

Gynyboje prasižengia D.Songaila. Tai jau trečioji jo pražanga. Slovėnai meta baudas. Edo Muričius pataiko du baudos metimus. 29:15. Į aikštę grįžta J.Valančiūnas.

U.Lokaras pataiko tritaškį. Po jo pirmuosius du savo taškus pelno R.Javtokas. 32:17. Techninė pražanga fiksuojama Š.Jasikevičiui. U. Lokaras pelno keturis baudos metimus. 36:17. Kamuolys atitenka slovėnams, tačiau puolime slovėnai prasižengia. Kamuolys mūsų komandos rankose. E.Muričius prasižengia gynyboje ir Lietuvos komanda ataką pradeda iš naujo. M.Pocius pataiko du taškus. 36:19. M.Modišas į tai atsako taikliu tritaškiu. 39:19.

Lietuvos rinktinės minutės pertraukėlė.

E.Lorbekas prasižengia gynyboje. M.Petravičius pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. Slovėnai surengia dar vieną sėkmingą ataką. Po tikslaus perdavimo P.Jankūnas pataiko dvitaškį. 41:22.

Slovėnijos nacionalinės rinktinės krepšininkai greitai grįžta į ataką ir pelno du taškus. 43:22. Gindamasis prasižengia E.Lorbekas. Tai pirmojii jo pražanga. Du baudos metimus pataiko M.Petravičius 43:24. Po jos slovėnams per atakai skirtą laiką nepavyksta pelnyti taškų,. Prie Slovėnijos krepšio grįžęs R.Kaukėnas pelno dar du taškus, į kuriuos Slovėnijos komandos veteranas Jagodnikas atsako, pelnydamas dar du taškus. 45:26.

Po tikslaus R.Kaukėno perdavimo P.Jankūnas pelno du taškus. Gindamas savo krepšį prasižengia G.Dragičius. Du baudos metimus meta M.Petravičius. Abu jie sėkmingi. 47:30.

J.Lakovičius pataiko dar vieną tritaškį. Slovėnai į Lietuvos komandos krepšį jau pataikė penkiasdešimt taškų. Gindamiesi prasižengia slovėnai. Vieną baudos metimą pataiko M.Petravičius.

Vėl "šlubuoja" Lietuvos komandos gynyba. Jaka Lakovičius pataiko du baudos metimus. 52:31.

Lietuvių atakai lieka penkiolika sekundžių. Paskutinį dvitaškį prieš didžiąją petrauką pataiko S.Jasaitis. Sužaidus pusę rungtynių rezultatas - 52:33.

Rezultatyviausi pirmų dviejų kėlinių žaidėjai Lietuvos komandoje - M.Petravičius - 11 taškų ir P.Jankūnas - 7 taškai.

Trečias kėlinys

Kėlinį pradeda slovėnai, tačiau po ginčo kamuolys atitenka lietuviams ir P.Jankūnas pelno du taškus. 52:35. Puolime prasižengia E.Lorbekas. Tačiau lietuviams nepavyksta surengti atakos. Ir mūsų preišininkai grįžta į puolima. M.Begičius pataiko du taškus. 54:35.

T.Delininkaitis pataiko tritaškį. 54:38.

Aikštelėjs pasirodo D.Songaila ir R.Javtokas. E.Lorbekas prasižengia trečiąjį kartą. D.Songaila pataiko du baudos metimus. 54:40. Puolime prasižengia T.Delininkaitis. Lietuvos komanda taip pat gauna antrąją techninę pražangą. Ja baudžiamas K.Kemzūra dėl ginčo su rungtynių arbitrais. Slovėnai pataiko du baudos metimus. 56:40.

Lietuvos komandos minutės pertraukėlė.

Po jos technine pražanga baudžiamas Modišas. Š.Jasikevičius pelno du baudos metimus. 56:42. Slovėnai atsako taikliu dvitaškiu. 58:42. Puolime prasižengia slovėnai. M.Pocius pataiko viena baudos metimą. Prasižengia D.Songaila.

Likus kiek daugiau nei minutei iki kėlinio pabaigos prasižengia U.Slokaras. Slovėnijos rinktinės minutės pertraukėlė.

Antrąja technine pražanga baudžiama Slovėnijos komanda. R.Kaukėnas pataiko vieną baudos metimą. Slovėnai surengia dar vieną rezultatyvią ataką, kuri baigiasi taikliu tritaškiu. 62:46.

Ketvirtas kėlinys

Kėlinį taikliu tritaškiu pradeda slovėnai, kurie po to prasižengia ir puolime. Kamuolys atitenka lietuviams. 65:46. M.Petravičius pelno dvyliktąjį savo tašką. 65:48. Gynyboje prasižengia P.Jankūnas.

S.Osvaldas pelno du taškus. Po jų dar viena sėkminga slovėnų ataka. 69:48. Slovėnai prasižengia gynyboje. M.Petravičius pataiko du baudos metimus. E.Lorbekas, pelnydamas du taškus, vėl sugrąžina dviejų taškų pranašumą. J.Valančiūnas prasižengia gindamas savo krepšį. 71:50. E.Lorbekas "kabliu"pelno dar du taškus. Likus žaisti iki rungtynių pabaigos šešias minutes R.Kaukėnas pelno du taškus. 73:52.

R.Kaukėnas po tolimo T.Delininkaičio perdavimo pelno du taškus, tačiau du taškus pelno ir slovėnai. 75:55. Po vieno taiklaus T.Delininkaičio baudos metimo.

Baudas meta J.Lakovičius. Jis pataiko vieną baudos metimą. 76:55. Lieka žaisti kiek daugiau nei tris minutes. S.Jasaitis bando pataikyti tolimą metimą, tačiau jam nepavyksta. Kamuolys lieka mūsų komandos rankose. Š.Jasikevičius perduoda kamuolį J.Valančiūnui ir jis pelno dar du taškus. Slovėnas Z.Dragičius atsako taikliu metimu ir Slovėnijos komanda meta baudas. Abi tikslą pasiekia.80:58.

Lieka daugiau nei dvi minutės iki rungtynių pabaigos. Po sėkmingo perdavimo J.Valančiūnas pelno du taškus. 80:60. D.Songaila pataiko du baudos metimus. Gynyboje vėl prasižengia slovėnai. T.Delininkaitis pataiko du baudos metimus. 80:64. Po sėkmingos lietuvių atakos atsilikmas nuo slovėnų mažinamas iki ketruiolikos taškų. Nuaidėjus rungtynių pabaigos sirenai rezultatas nepalankus mūsiškiams - 80:66.