Pereiti į pagrindinį turinį

LKL ir krepšinio klubams – baudos už susitarimą nemokėti krepšininkams algų

2021-11-18 10:55
BNS inf.

Krepšininkams sutarę nemokėti algų klubai ir Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pažeidė Konkurencijos įstatymą, jiems skirtos piniginės baudos, didžiausios sulaukė Kauno „Žalgiris“, ketvirtadienį pranešė Konkurencijos taryba.

LKL ir krepšinio klubams – baudos už susitarimą nemokėti krepšininkams algų
LKL ir krepšinio klubams – baudos už susitarimą nemokėti krepšininkams algų / T. Biliūno / Fotobanko nuotr.

Ji pripažino, kad LKL ir 10 jos klubų sudarė konkurenciją ribojantį susitarimą, kai nusprendė nemokėti krepšininkams atlyginimų ar kitokių finansinių kompensacijų už likusią sezono dalį, dėl koronaviruso pandemijos nutraukus 2019-2020 metų sezoną anksčiau laiko.

Už Konkurencijos įstatymo ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) pažeidimą LKL ir klubams skirtos nuo beveik 1,1 tūkst. iki 16,5 tūkst. eurų baudos.

Tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo ir SESV pažeidimo Konkurencijos taryba pradėjo pernai balandį, kai viešojoje erdvėje pasirodė publikacija apie LKL ir krepšinio klubų diskusijas dėl krepšininkų algų mokėjimo sąlygų.

Konkurencijos taryba nustatė, jog LKL ir 10 krepšinio klubų 2020 metų kovo 13 dieną LKL neeilinio valdybos posėdžio metu priėmė sprendimą nutraukti 2019-2020 metų čempionatą dėl COVID-19 viruso sukeltos pandemijos remdamiesi nenugalimos jėgos aplinkybe ir tuo pačiu susitarė, kad nuo tos dienos klubų krepšininkams nebus mokami atlyginimai ar piniginės kompensacijos už likusią čempionato dalį.

Anot tarybos, tokio susitarimo, kurio turėjo laikytis visi klubai, sudarymą patvirtina ir kovo 17 dieną vykęs klubų atstovų susirašinėjimas el. laiškais, kuriuose neigiamai vertinta, kad kai kurie klubai nukrypsta nuo sutartos pozicijos mokėti krepšininkams atlyginimus tik iki kovo 13 dienos.

„Pataisykite mane, ar aš ne taip supratau, kad laikomės visi klubai vieningos pozicijos dėl algų mokėjimo tik iki kovo 13 dienos? Nes į eterį eina visai kitokie pasisakymai“,  – rašė „Šiaulių“ klubo atstovas.

„Mes padarėm susirinkimą su žaidėjais ir susirinkimo metu pabrėžėm, kad iki kovo 13 dienos“, – teigė Klaipėdos „Neptūno“ atstovas.

„Nei vienam agentui ar žaidėjui iš klubo pusės nebuvo pasiūlyta kitų sąlygų. Išmokėjimą už laikotarpį iki kovo 13 dienos“, – rašoma Vilniaus „Ryto“ atstovo laiške.

„Prienai laikosi pozicijos mokėti iki LKL sezono nutraukimo, žaidėjams išsiųsti oficialūs raštai. Jau sulaukta atsakymų. Aišku, kategoriškai nesutinka žaidėjai“, – teigė Prienų „Cbet“ atstovas.

„Visi darome tą patį. Nepasiduokime provokacijoms“, – priduria „Neptūno“ atstovas.

Anot tarybos, vėlesniuose klubų atstovų laiškuose taip pat minimas „susitarimas“, „vienybė“, „vieninga pozicija“ dėl atlyginimų krepšininkams mokėjimo sąlygų, raginimai laikytis vieningos pozicijos, o 2020 metų kovo 30 dieną Klaipėdos „Neptūno“ klubo dalininkų atstovas visiems klubams išsiuntė el. laišką, kuriame Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubus apkaltino nukrypus nuo susitarimo.

„Man labai liūdna, kad mūsų tarpe yra gudresnių už gudrius. Mes visi buvome prie bendro stalo sutarę, kad laikysimės vieningos pozicijos dėl atlyginimų krepšininkams mokėjimo. Deja, Pasvalys ir Utena nusprendė pabūti gudresniais“, – rašė uostamiesčio klubo atstovas.

Taryba teigia, kad LKL valdybos posėdžio metu aiškios pozicijos neišreiškė trys klubai – Kėdainių „Nevėžis“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“, Panevėžio „Lietkabelis“, vėliau Alytaus „Dzūkija“, Kauno „Žalgiris“ ir Utenos „Juventus“ nereagavo į tolesnį susirašinėjimą el. laiškais.

Vis dėlto, taryba teigia konstatavusi, kad susitarimo dalyviais laikytini visi LKL klubai nepriklausomai nuo to, ar jie išreiškė pritarimą susitarimui garsiai ar nebyliai.

„Ūkio subjektas, norintis atsiriboti nuo konkurenciją ribojančio susitarimo, turi savo poziciją išreikšti tvirtai ir aiškiai, kad kiti kartelio dalyviai gerai suprastų jo ketinimus. Tylėjimas susirinkime, kuriame vyksta neteisėta antikonkurencinė diskusija, nėra laikomas tvirtu ir nedviprasmišku atsiribojimu“, – pranešime teigė Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad COVID-19 pandemija taip pat negali tapti paskata konkurentams sudaryti kartelinius susitarimus ar pateisinti konkurencijos pažeidimus, siekiant bendromis pastangomis sumažinti krizės padarinius samdomų asmenų ar vartotojų sąskaita.

Š. Keserausko teigimu, nesant bendros pozicijos dėl atlyginimų ar kitokių finansinių kompensacijų mokėjimo nutraukus čempionatą, krepšininkai būtų galėję gauti konkurencingą atlygį, būtų turėję didesnes galimybes derėtis. Šie veiksniai būtų galėję nulemti tiek žaidėjų sprendimus dėl klubo pasirinkimo kitam LKL sezonui, tiek skirtingas klubų pozicijas naujajame sezone.

Konkurencijos tarybai susidomėjus situacija ir vėliau pradėjus tyrimą, krepšinio klubai ir LKL susitarimą nutraukė.

Atsižvelgdama į ūkio subjektų pajamas, pažeidimo pavojingumą ir trukmę, Konkurencijos taryba pažeidėjams skyrė atitinkamo dydžio baudas: LKL – 3,4 tūkst. eurų, Alytaus „Dzūkijai “– 1,1 tūkst., Kauno „Žalgiriui“ – 16,5 tūkst., Kėdainių „Nevėžiui“ – 1,6 tūkst., Klaipėdos „Neptūnui“ – 3 tūkst., Panevėžio „Lietkabeliui“ – 1,6 tūkst., Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ – 1,75 tūkst., Prienų „Cbet“ – 2,1 tūkst., Šiaulių „Šiauliams“ – 1,55 tūkst., Utenos „Juventus“ – 1,5 tūkst. ir Vilniaus „Rytui“ – 5,9 tūkst. eurų.

Nutarimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra