LKL – stipri ir niekam neskolinga Pereiti į pagrindinį turinį

LKL – stipri ir niekam neskolinga

2025-04-04 10:28
„Kauno dienos“, LKL inf.

„Klubo biudžete turint daugmaž milijoną ne taip paprasta rungtyniauti mūsų čempionate“, – pareiškė ketvirtai kadencijai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentu išrinktas Remigijus Milašius.

LKL – stipri ir niekam neskolinga
LKL – stipri ir niekam neskolinga / R. Lukoševičiaus / „Betsafe-LKL“ nuotr.

LKL visuotiniame susirinkime R. Milašiaus kandidatūrai vienbalsiai pritarė asociacijos nariais esantys lygos klubai.

R. Milašius lygai vadovauja nuo 2013-ųjų, kai pakeitė Šarūną Kliokį.

„Buvau lyg ir apsisprendęs, kad užtenka, bet susidėliojo tokios aplinkybės, kad negalėjau palikti organizacijos be naujų sutarčių su rėmėjais, televizija“, – po rinkimų sakė LKL vadovas.

R. Milašius pasidalijo mintimis apie LKL nūdienos aktualijas ir perspektyvą.

– Lyga turi būti stipri, jos klubai – taip pat. Skolų neturime, nėra nei pliuso, nei minuso. LKL – viena geriausių Europos krepšinio lygų. Orientuojamės į savo lygmens organizacijas – Ispanijos, Graikijos, Izraelio, Italijos, Vokietijos, tačiau kai kuriais aspektais, kad ir lygos valdymo, esame netgi daugiau pažengę į priekį, – kalbėjo LKL prezidentas.

– Kokie jūsų naujos kadencijos tikslai?

– Apsisprendėme, kad turėsime dešimt komandų. Svarstėme, kas galėtų pakeisti klubą, kuris šį sezoną liks dešimtas ir, pagal sutartį su Lietuvos krepšinio federacija (LKF), laikantis sportinio principo, turės užleisti vietą ekipai iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL). Žemėlapis su galimais potencialiais naujokais – neplatus. Problema – didžiųjų miestų ir regionų finansinio potencialo skirtumai. Be to, mano nuomone, ir pačioje NKL, deja, dar yra vadybos, finansų, komunikacijos trūkumų. Regionams sunku pasikviesti žaidėjų – jaunimas nebenori keliauti į atokesnius miestelius. Mūsų ateities vizija – kur galėtų atsirasti nauja dešimtoji komanda – pirmiausia susijusi su Kauno, Klaipėdos, Vilniaus rajonais, ten stiprūs verslai, yra LEZ, tad finansinės galimybės – didelės. Marijampolėje statoma arena, salę turi ir Alytus. Eksperimentai baigėsi, nes, neturint nuosavų namų, krepšinis negali egzistuoti. Tarkime, Mažeikių klubas: rėmėjai nenori duoti pinigų, miestas nenori prisidėti, nes komanda žaidžia Telšiuose.

Eurolyga – puikus darinys, o FIBA ir NBA projektas – ambicijų reikalas.

– Ar tai užuomina, kad kitą sezoną Mažeikių ekipos LKL nebeliks?

– Taip nesakiau, bet, žvelgiant į padėtį turnyro lentelėje, mažeikiečiai tikriausiai užims būtent dešimtą vietą. Tačiau kitas dalykas – kriterijai: galima nauja komanda be reikiamo biudžeto (šiuo metu minimalus lygos reikalavimas yra 800 tūkst. eurų – red. past.) ir neturinti tinkamos arenos LKL tikrai nedalyvaus.

– Nesate tikras, kad NKL čempionai bus pajėgūs prisijungti prie LKL?

– Jau kalbėjome su potencialiais kandidatais, buvo susitikimas Telšiuose (šio miesto komanda šiemet laimėjo NKL reguliariojo sezono varžybas ir jau pateko į finalą – red. past.). Tačiau yra kitų variantų. Pagal mūsų nuostatus, valdybai nusprendus, naujas klubas gali būti priimtas plėtros būdu, tačiau turi atitikti LKL reikalavimus. Vis dėlto pirmumo teisė – NKL čempionams.

– Mažeikių klubo atstovai jau buvo prabilę apie problemas su rėmėjais ir grėsmes biudžetui, viešojoje erdvėje pasirodė pranešimų apie vėluojančius atlyginimus Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ žaidėjams. Ar tikrai visi LKL klubai turi 800 tūkst. eurų biudžetą?

– Mažeikiečių biudžetas – 1,2 mln. eurų, tačiau jų išlaidos didesnės, nes neturi treniruočių salės, namų rungtynes žaidžia Telšiuose. Kėdainių klubo biudžetas – 950 tūkst. eurų, o problemų kilo dėl pinigų srautų, vasaris ir kovas – visada probleminiai mėnesiai. Balandžio 7-ąją visos algos bus sumokėtos. Sutartyse pažeidimų nėra, viskas – pagal terminus. Taip mane informavo klubo vadovas.

– Tarptautinė krepšinio asociacijų federacija (FIBA) ir Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė naujos lygos Europoje projektą. Ką manote apie šį planą?

– Man regis, ši lyga kuriama dėl to, kad FIBA turėtų atsvarą Eurolygai, su kuria būtų galima susitarti ir dėl nacionalinėms rinktinėms palankaus varžybų tvarkaraščio. Mano žiniomis, tai nebus autentiškas NBA produktas, veikiau – Europos NBA ar FIBA-NBA. Man regis, panašus į Eurolygą darinys. Siekis – surinkti turtingų šalių ir stiprius žinomų miestų klubus ir galbūt atrodyti tvirčiau finansiškai. Mano nuomone, Eurolyga – puikus darinys, o naujasis projektas – ambicijų reikalas: kas ką valdys, kas to nemoka daryti. Imkime pavyzdį – FIBA čempionų lygą. Ką galėtumėte pasakyti apie ją? Juokas ima. Vadinamosios valstybinės įstaigos, deja, nemoka valdyti, o privati struktūra – moka. Tą parodė Eurolyga, kurią valdo patys klubai. Kas valdo NBA? Taip pat klubai. Kas valdo LKL? Irgi klubai. Europoje bus NBA-FIBA lyga ir Eurolyga? Ką gi, vyks du turnyrai. Ar naujas darinys pakeis FIBA čempionų lygą? Tikriausiai taip bus. Gal ir gerai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų