20-metis 208 cm ūgio kelmiškis tada tapo tuo krepšininku, kuriuo „Žalgirį“ treniravęs Gintaras Krapikas labiausiai pasitikėjo ir pasikvietė į pagrindinę sudėtį užkamšyti po Roberto Javtoko traumos priekinėje linijoje atsivėrusią spragą.
Antrojoje „Žalgirio“ komandoje Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) tada vienu lyderiu buvusiam Sajui teko taikytis prie visiškai kitokio vaidmens – sunkiai dirbti treniruotėse ir laukti savojo šanso rungtynėse.
Debiutas stipriausiose Lietuvos ir Europos lygose
Prisijungus prie pagrindinės „Žalgirio“ sudėties, Sajui treniruotėse tekdavo grumtis su patyrusiais priekinės linijos krepšininkais Pauliumi Jankūnu ir Ianu Vougiouku, o individualiai paskirtu laiku klausytis su aukštaūgiais dirbančio trenerio Dariaus Songailos pamokų.
„Daugiausiai asmeninių pamokų davė Songaila. Su treneriu visada dirbome asmeniškai. Jis nukreipė mane teisinga linkme, kad nepradėčiau naujų judesių, kol nesu gerai įvaldęs esamų, daug dėmesio skyrė taiklumui.
Treniruočių metu visas išmoktas pamokas galėjau panaudoti praktiškai žaidžiant pries Paulių ar Ianą“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Sajus.
Iššūkiai šio jaunuolio laukė ne tik treniruotėse, bet ir oficialiose rungtynėse. Jis dar būdamas 19-metis debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ir Eurolygoje, kurioje akis į akį susitiko su galingiausiais centrais Europoje.
„Sezonas buvo išties naudingas. Ne kiekvienas gauna progą žaisti tokio aukšto lygio komandoje, gauti patarimų iš patyrusių trenerių bei žaidėjų. Komandoje žaidžiau beveik visą sezoną, todėl šansų parodyti, ką galiu, turėjau labai daug tiek treniruočių, tiek rungtynių metu.
Kiekviena praleista minutė rungtynių metų ant parketo tiek LKL, tiek Eurolygoje buvo neįkainojama patirtis, kuri padėjo sparčiau tobulėti“, – sakė vidurio puolėjas.
„Žalgiryje“ praleidus mėnesį, Sajui teko išgyventi ir trenerių kaitą – jį pasikvietęs Krapikas buvo atleistas, o nuo tada Kauno klubo vairas buvo patikėtas Šarūnui Jasikevičiui. Visgi nepaisant to, krepšininkui didelio sukrėtimo tai nepadarė.
„Didelio vaidmens komandoje neatlikdavau, todėl pasikeitus treneriams mano rolė nepakito. Abu treneriai reikalavo energijos ir gero darbo gynyboje“, – pažymėjo aukštaūgis.
Po persikėlimo iš NKL į LKL, Sajaus statistika ženkliai pakito. Po 9,4 taško ir 10,8 naudingumo balo antrinėje lygoje rinkęs atletas LKL rinkdavo po 3,5 taško bei 5,2 naudingumo balo. Retsykiais rungtynes starto penkete pradėjusio Sajaus statistika Eurolygoje buvo minimali – 1,4 taško ir 1,7 atkovoto kamuolio.
„Na, tikiuosi, jog teigiamai. Neteko kalbėti šia tema su klubo vadovais ar treneriu, – paklaustas, kaip „Žalgirio“ vadovybė vertina jo pasirodymą vyrų komandoje, atsakė Sajus. – Negalėčiau pasakyti, kur žaisti būtų naudingiausia.
Tiek dublerių, tiek pagrindinė komanda turi savų pliusų. Manau, klubo vadovai ir agentas nuspręs, kur man bus geriausia. Dėl kito sezono nieko nežinau, viskas paaiškės artimiausiu metu.“
Po sezono – pakvietimas į prestižinę stovyklą
Pirmajam sezonui „Žalgirio“ gretose pasibaigus triumfu stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje ir čempiono žiedu, Sajus kartu su Deividu Sirvydžiu, Arnoldu Kulboka, Mariumi Grigoniu, Tomu Dimša ir Martynu Echodu sulaukė šanso išbandyti ir parodyti save kasmet Trevize vykstančioje „adidas Eurocamp“ stovykloje.
Pirmose rungtynėse ne itin sėkmingai pasirodęs Sajus per 14 minučių pelnė vieną tašką, atkovojo du kamuolius, surinko du naudingumo balus, tačiau tuomet sužibėjo antrajame kontroliniame susitikime – jis pelnė 10 taškų, atkovovojo 4 kamuolius bei surinko 17 naudingumo balų.
„Buvau pastebėtas kaip stiprus ir galingas centras, bet išskirtinio dėmesio ar pasiūlymų negavau“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ komentavo Sajus.
Tarp rungtynių ir treniruočių, šios stovyklos metu krepšininkai buvo matuojami, jiems atliekami testai bei garsių krepšinio žmonių, tarp kurių – ir Davidas Blattas, vedamos paskaitos.
„Tai buvo mano pirma tokio lygio stovykla, taigi viskas buvo nauja. Dirbome su Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) treneriais, susipažinau su kitais talentingais Europos žaidėjais, klausėmės garsių trenerių paskaitų. Viskas buvo super“, – įspūdžiais dalijosi žaidėjas.
Kokios naudos davė ši stovykla?
„Naudinga vien tai, jog esi stebimas skautų, tampi matomas Europoje bei už Atlanto. Žaidžiau prieš kitus talentingus žaidėjus, pasisėmiau iš jų kažkiek patarimų ir naujų judesių.“
Sajus balandžio pabaigoje buvo pateikęs paraišką dalyvauti šių metų NBA naujokų biržoje, tačiau nesulaukęs kvietimo prisijungti prie kandidatų stovyklos, jis prieš pat šį renginį persigalvojo ir atsiėmė savo kandidatūrą.
Pirmasis medalis ginant Lietuvos garbę
Šią vasarą Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinės marškinėlius apsivilkęs Sajus kartu su kitais bendraamžiais iš Helsinkyje vykusio Europos čempionato grįžo su sidabro medaliu ant kaklo.
Grupės etape šlubavę Tomo Masiulio auklėtiniai per trejas rungtynes laimėjo vos sykį, tačiau vėliau atkrintamosiose varžybose pademonstravo charakterį.
Tautiečiai aštuntfinalyje įveikė suomius, ketvirtfinalyje – čekus, o pusfinalyje eliminavo iki tol pralaimėjimo kartėlio nė sykio nepatyrusius turkus. Visgi finale su ispanais mūsiškiams iki pergalės gerokai pritrūko – pralaimėta 55:68.
„Kalbant apie save, tai buvo ir gerų rungtynių, tačiau nepavyko išvengti ir prastų. Manau, žaidimas truputį bangavo, bet apskritai džiaugiuosi savo bei komandos pasirodymu. Įspūdžiai liko, aišku, patys geriausi. Nors finale nepasisekė, galutinis rezultatas neleido nusiminti“, – pasako Sajus.
Jis per septynerias sužaistas rungtynes vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 21 minutę, pelnydavo po 9,7 taško, atkovodavo po 5,9 kamuolio, blokuodavo po 1,3 metimo ir rinkdavo po 12,4 naudingumo balo.
Naujausi komentarai