Pereiti į pagrindinį turinį

Sparčiai progresuojantis A. Kulboka beldžiasi į NBA duris

Kai gruodžio 16-ąją Turkijos mieste Samsune prasidės atidėtas Europos jaunių (iki 18 metų) čempionatas, didelės dalies skautų dėmesys bus nukreiptas į vieną gamtos apdovanotą puolėją.

Arnoldas Kulboka
Arnoldas Kulboka / euroleague.net nuotr.

Ne, tai ne koks nors ispanų, serbų ar italų talentų kalvių produktas. Senojo žemyno talentų pirmenybėse skautų dėmesį šalia kitų Europos talentų kaustys ir iš Igliaukos miestelio kilęs 203 cm ūgio puolėjas Arnoldas Kulboka.

Kuomet praėjusių metų vasarą A. Kulboka nusprendė kelti sparnus svetur ir suraityti parašą ant sutarties su Bambergo „Brose“ komanda, jo sumanymas buvo lydimas kritiškais žvilgsniais. „Kaip vos po 2,3 taško „Žalgirio“ dublerių komandoje renkantis žaidėjas gali dominti Eurolygos klubą?“

Vis dėlto, praėjo tik kiek daugiau nei metai, o A. Kulbokos situacija pasikeitė kardinaliai. Lietuvis dukterinėje Bambergo klubo komandoje „Baunach“ antroje Vokietijos lygoje vidutiniškai renka po 13,8 taško ir yra neabejotinas pretendentas netolimoje ateityje praverti Eurolygos klubo duris.

Praėjo tik šiek tiek daugiau nei metai, o A. Kulbokos persikėlimą į Vokietiją jau dabar gali vadinti puikiu sprendimu. Kodėl? Jei solidaus žaidimo „Brose“ komandoje negana, faktas apie NBA klubų susidomėjimą turėtų išsklaidyti visas abejones.

„Aš stengiuosi į tai nekreipti dėmesio. Aišku, matau, kad treniruotėse sėdi žmonės ir stebi, bet nereikia į tai kreipti dėmesio, noriu tik žaisti savo žaidimą. Jeigu jie norės – pamatys“, – kukliai NBA skautų žvalgybą Bamberge tinklalapiui „BasketNews.lt“ vertino A. Kulboka.

Žvalgytis į šalis jaunajam talentui neleidžia „Brose“ klubo suteikiamos sąlygos. A. Kulboka be darbo su „Baunach“ komanda prakaitą lieja ir pagrindinės „Brose“ ekipos treniruotėse, turi galimybę darbuotis su individualiu treneriu bei nori išmokti vokiečių kalbą. Tokioje aplinkoje Vokietijoje gyvenantis A. Kulboka žvalgytis kitur neketina. Tiesa, jis sutinka, kad jei yra organizacija, galinti išvilioti jį iš Bambergo, tai tik NBA.

„Na, kodėl gi ne, – į klausimą apie norą tobulėjimą pratęsti už Atlanto atsakė A. Kulboka. – Bet šiuo metu negalvoju niekur vykti. Aišku, kalbant apie tą pačią NBA, jeigu bus pasiūlymas, kodėl ten nepabandžius. Bet kol kas negalvoju nieko, nes su Bambergo klubu dar turiu kontraktą“.

Kad kalbos apie galimybę peržengti pajėgiausios planetos krepšinio lygos slenkstį nėra laužtos iš piršto, patvirtina ir talentų galimybes NBA naujokų biržoje apžvelgiantis tinklalapis „Draft Express“, kuris 2018 metais A. Kulbokai prognozuoja aukštą 18-ąjį šaukimą.

Minėto tinklalapio apžvalgininkas Jonathnanas Givony pastebi, kad A. Kulboka gali didžiuotis geru kūno sudėjimu su ilgomis rankomis, geru metimu, manevringumu praneriant pro užtvaras, patikimu kamuolio varymu ir geru aikštelės matymu.

Visgi J. Givony atsiliepimai A. Kulbokai vien rožėmis kelio nenuklojo. Pastebima, kad jam dar būtina gerinti tokius svarbius aspektus kaip gynybą ar fizinį pasirengimą. Tai supranta ir pats suvalkietis.

„Man dar reikia gerinti gynybą, nes pirmiausiai reikia parodyti, kad galiu žaisti gindamasis. Po to viskas ateina su laiku“, – teigė krepšininkas.

Įsivažiuoja Vokietijoje

Pirmasis sezonas disciplinuotoje Vokietijoje A. Kulbokai buvo sunkus. Dar net automobilio vairuoti negalėjęs moksleivis išvykęs į Bambergą turėjo, ką įrodyti, o naujienos apie jo blykstelėjimus Lietuvą pasiekdavo retai.

Vis dėlto, antrasis sezonas Vokietijoje A. Kulbokai yra kitoks. „Baunach“ komandoje jis vidutiniškai pelno po 13,8 taško, atkovoja po 4 kamuolius, atlieka po 1,9 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 18,8 naudingumo balo.

31 taškas ir karjeros pasirodymas rungtynėse su Hamburgo klubu ar 29 taškai į Dresdeno komandos krepšį – tokie skambūs suspindėjimai tarsi patvirtino, kad šis jaunuolis po truputį save atranda.

„Pačioje sezono pradžioje buvo kiek sunkoka, nuo praėjusių metų pasitikėjimo nebuvo labai daug. Visgi vienose rungtynėse netikėtai iššoviau ir pradėjau įgyti trenerio pasitikėjimą. Taigi galiu pasakyti, kad paskutinėse rungtynėse buvau vienas pagrindinių žaidėjų, dabar jaučiu, kad pasitikėjimas atėjo ir antroje lygoje jaučiuosi drąsiai.

Šįmet komandoje aš turiu jau visai kitą vaidmenį. Sustiprėjau fiziškai. Aišku, reikia dar daug dirbti, bet faktas, kad jaučiuosi sustiprėjęs. Svarbiausia, kad įgavau pasitikėjimo. Nebėra taip sunku žaisti. Tikrai esu sustiprėjęs fiziškai. Aišku, pagerėjo ir metimas. Ypatingai stengiuosi dirbti gynyboje. Manau, kad po truputį tobulėju“, – mintimis dalijosi A. Kulboka.

2015 metais „Žalgirio“ jaunimo sistemą suvalkietis nutarė palikti priėjęs išvadą, kad Bamberge jis ras dar geresnes sąlygas. Žvelgiant į dabartinius rezultatus, panašu, kad savo sprendimo palikti namus gailėtis nėra reikalo?

„Nieko nesigailiu, nes sąlygos čia sudarytos puikios. Kartais sportuoju ir su pirma komanda, o kai baigsis sezonas antroje lygoje, turėčiau prisijungti prie pagrindinės „Brose“ ekipos. Rytais vyksta individualios treniruotės su treneriu, negaliu niekuo skųstis“, – pasidžiaugė aštuoniolikmetis.

„Brose“ treniruotėse kartu su A. Kulboka prakaitą lieja ir trenerio Andrea Trinchieri nurodymų klauso tokie Europoje žinomi vardai kaip Nicolo Melli, Fabienas Causeuras ar Nikos Zisis. A. Kulboka pripažino, kad patirtis dirbant su tokiomis asmenybėmis yra itin vertinga.

„Įspūdis sportuojant su „Brose“ yra puikus. Juk dirbi su Eurolygos komanda ir aukšto lygio žaidėjais. Sportuoju su tokiais krepšininkais kaip N. Zisis, kuris Eurolygoje žaidžia daugybę metų. Patarimų tikrai netrūksta.

Darbas su treneriu A. Trinchieri taip pat įdomus, nes jis kažkuo kitoks nei kiti. Jis turi savo krepšinio sistemą, o Bamberge krepšinis labai gražus. Treneris akcentuoja, kad komandinis žaidimas turi būti pirmoje vietoje“, – apie patirtį dirbant su Italijos specialistu pasakojo A. Kulboka.

Aiški ir ir suprantama vokiška tvarka

A. Kulboka džiaugiasi, kad skirtingai nei jo vaidmuo komandoje, bendravimas su ekipos draugais ir treneriu visada buvo sklandus. Anot krepšininko, darbą jam itin palengvino faktas, kad tiek jo komandos antroje Vokietijos lygoje treneris, tiek „Brose“ vairininkas A. Trinchieri puikiai kalba angliškai.

„Kalbos barjero man niekada nebuvo, nes treneris viską kalba angliškai. Kas liečia vokiečių kalbą, jos taip pat mokausi ir einu į kursus. Sekasi neblogai. Tiesa, kartais nenueinu, bet tikrai mokausi“, – neslėpė lietuvis.

Jis įvertino ir vadinamąjį vokiško krepšinio Europoje augimą. A. Kulbokos manymu, tai nėra mitas, tačiau garsioji Vokietijos tvarka ir disciplina yra tik antriniai faktoriai, o svarbiausia priežastis yra elementari.

„Taip, kad lygis sparčiai kyla matosi, bet tas augimas priklauso nuo pinigų, nes biudžetai Vokietijoje yra nemaži. Net antroje lygoje galime rasti milijoninių biudžetų. Manau, kad tokioje aplinkoje neturėtų būti problemų dėl krepšinio lygio progreso, nes tiesiog yra pinigų“, – svarstė A. Kulboka.

Turkijoje – aukšti tikslai

Kai talentingasis Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ centras Rokas Gadiliauskas į Lietuvos jaunių rinktinę net nebuvo išleistas, o Vitorijos „Baskonia“ Tadui Sedekerskiui leidimą suteikė tik kone paskutinėmis dienomis, A. Kulboka ramiai krovėsi lagaminus kelionei į gimtinę.

Žaidėjas atskleidė, kad Baunacho komanda ne tik sutiko išleisti jį į Europos pirmenybes Turkijoje, bet ir pasirūpino, kad be jo Vokietijoje likęs klubas nerungtyniautų.

„Mano išvykimas buvo planuotas jau seniai, bet problema buvo ta, jog tuo metu, kai vyks Europos čempionatas, komanda žais ketverias ar penkerias rungtynes, tačiau klubo vadovas susitarė nukelti tas rungtynes. Vadovybė kažkaip sugebėjo susitarti ir mane išleido.

Nepasakyčiau, kad dėl to buvo labai daug problemų. Manau, kad jie ir patys norėjo mane išleisti, nes ir man pačiam žaisti rinktinėje yra garbė. Taip yra visada, todėl nebuvo problemų ir dabar“, – šyptelėjo A. Kulboka.

Visgi taip pasisekė ne visiems jo tėvynainiams bičiuliams. Be jau minėto R. Gadiliausko, dar didesnė nesėkmė ištiko jaunąjį Vilniaus „Lietuvos ryto“ talentą Aistį Pilauską, kuriam plyšo kryžminiai kelio raiščiai. Anot A. Kulbokos, tai Rimanto Grigo kariaunai buvo skaudūs smūgiai.

„Gaila, kad praradome pagrindinį įžaidėją Aistį. Viskas buvo taip netikėta, jau manėme, kad jis atvyks, bet savaitę prieš stovyklą jis patyrė traumą. Aišku, neturime ir centro. Rokas neatvyko, o jis taip pat yra labai didelis praradimas“, – apgailestavo A. Kulboka.

Tiesa, lietuviai į Samsuną nevyksta tiesiog pasirodyti skautams. Stipriai nukraujavusi aštuoniolikmečių rinktinė taikosi ne tik į medalius, bet ir į kitų metų planetos pirmenybes.

„Tikrai norisi medalio, nebūtinai aukso. Aišku, pradžioje galvojama apie auksą, bet medalis tikrai būtų neblogai“, – kuklia pozityvo gaida pokalbį baigė A. Kulboka.

A. Kulbokos žaidimo epizodai:

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų