„Žalgiris“ laimėjo dramą Bolonijoje

2024-10-16 00:02 diena.lt inf.

Kauno „Žalgirio“ (2-1) krepšininkai iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje. Andrea Trinchieri auklėtiniai dvigubą Eurolygos savaitę Bolonijoje pradėjo rezultatu 71:68 (16:15, 28:15, 16:22, 11:16) įveikdami vietos „Virtus“ (0-3) krepšininkus.

Pirmuosius keturis rungtynių taškus metimais iš po krepšio pelnė Ignas Brazdeikis, tuomet septynis taškus be atsako surinko „Virtus“, o Dovydas Giedraitis smeigė tritaškį iš kampo – 7:7. Laurynas Birutis įmetė baudos metimą, D.Giedraitis surinko keturis taškus iš eilės, metimu iš po krepšio pasižymėjo Edgaras Ulanovas, o kėlinį sėkmingu prasiveržimu užbaigė Sylvainas Francisco – 16:15.

S.Francisco smeigė tritaškį, savo metimą viena ranka ir du baudų metimus pataikė L.Birutis, o kamuolį perėmęs S.Francisco pridėjo lengvus taškus – 25:15. L.Birutis įdėjo iš viršaus, tašką nuo baudų metimo linijos pridėjo S.Francisco, vidutinio nuotolio metimą įmetė Alenas Smailagičius, penkis taškus surinko E.Ulanovas, metimu iš po krepšio pasižymėjo Mattas Mitchellas, D.Giedraitis pataikė tritaškį greitoje atakoje, S.Francisco įmetė dar vieną dvitaškį, o kėlinį taikliais baudų metimais užbaigė D.Giedraitis – 44:30.

Taikliu tolimu metimu antrą rungtynių pusę pradėjo E.Ulanovas, dvitaškį įmetė I.Brazdeikis, o skirtumas mažėjo – 49:43. Du taškus įsirašė M.Mitchellas, o iš toli taikliai metė D.Giedraitis, Lukas Lekavičius ir Deividas Sirvydis –  60:52.

Po vieną baudos metimą įmetė L.Lekavičius ir S.Francisco, tačiau varžovai spurtavo ir kauniečiams jau teko vytis varžovus – 62:64. Arnas Butkevičius realizavo du baudų metimus, septynis taškus surinko A.Smailagičius, o nuo paskutinės varžovų atakos apsigynę kauniečiai laimėjo 71:68.

„Žalgiris“: D.Giedraitis 15 (2 per. kam.), S.Francisco 11 (8 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ulanovas 10, A.Smailagičius 9 (6 atk. kam.), L.Birutis 7 (6 atk. kam.), I.Brazdeikis 6, M.Mitchellas 4, L.Lekavičius 4, D.Sirvydis 3 (2 per. kam.), A.Butkevičius 2 (3 per. kam.), B.Dunstonas 0.

„Virtus“: W.Clyburnas 16, T.Shengelia 11, A.Pajola 11, I.Cordinier 10.