Pereiti į pagrindinį turinį

Nagus tepa jodu ir... „prisižaidžia“

2014-11-06 12:30
Shutterstock nuotr.

"Turiu labai silpnus nagus. Draugė papasakojo, kad juos padeda sustiprinti jodas. Nusipirkau, užsitepiau... Nagai geltoni pasidarė ir sunku nuvalyti buvo. Tai noriu pirma sužinoti, ar kiek nors padėjo, kad nagai sustiprėtų? Gal be reikalo aš čia juos tepliojuosi? Ir dar girdėjau, kad nagus stiprinti padeda citrinų sultys. Viename iš internetinių puslapių siūloma nagus kišti tiesiai į citriną ir laikyti tiek, kiek išeina. Po to net neplauti rankų, tik patepti nagus kremu ir eiti miegoti. Ar nepakenksiu nagams taip dar labiau?" – klausia 20 metų Ema.

Nagų augimo greitis ir tvirtumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Pavyzdžiui, vartojamo maisto kokybės, organizmo ir nervų sistemos būklės. Kartais nagų stiprinimui užtenka pakoreguoti mitybą ir vengti streso. Tačiau jeigu šios problemos atsiranda dėl kokios nors ligos, pirmiausiai reikia kovoti su ja, o tik po to griebtis vadinamųjų liaudiškų gudrybių.

Atsako specialistė

Respublikinės Klaipėdos ligonininės Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja Aldona Kajutytė:

– Silpni nagai – ženklas, kad reikia ateiti pas dermatologą. Bet koks nago pakitimas: trapumas, sluoksniavimasis, spalvos pasikeitimas, gali būti grybelinės infekcijos požymis. Todėl saviveikla užsiimantys žmonės gali sau pakenkti.

Jūsų įvardyti gydymo metodai, taikomi grybelinės infekcijos metu, impregnuoja nagą. Pirma – teigiamo rezultato nebus. Antra – infekciją bus sunku aptikti. Kitaip tariant diagnostikos laikas bus kur kas ilgesnis. Mano patarimas – ateiti pas dermatologą. Jis konstatuos, ar tikrai nėra grybelinės infekcijos. Kartais tai gali būti ir mikrobinė infekcija.
Jei randama grybelinė liga – gydoma taip, kaip nurodo gydytojas. Jei nagų pakitimai kilę dėl kitų ligų, gydytojas gali maždaug numatyti, kokios jos. Tai gali būti virškinamojo trakto žarnyno veiklos sutrikimai. Nagų pakitimai tokiu atveju būna vieni pirmųjų simptomų.

Prižiūrint nagus nereikėtų susikoncentruoti vien prie kosmetinių defektų slėpimo. Pirmiausiai būtina tiksli diagnozė. Apie visas liaudiškas priemones stiprinimui galima kalbėti tuomet, kai tikrai žinoma, kad nagai yra pakitę dėl menkų medžiagų apykaitos sutrikimų. Pavyzdžiui, dėl netinkamos mitybos, dietos laikymosi ar panašiai. Esant nevisavertei mitybai, nagai labai greitai reaguoja, pradeda sausėti, trupėti.

Jei rimtų priežasčių nagų silpnumui nėra – galima skirti liaudiškas priemones. Tiesa, jodas – pakankamai rimtas vaistas. Su juo galima „prisižaisti“ iki labai sunkiai pasireiškiančios alergijos. Nepatarčiau savarankiškai su juo eksperimentuoti. Citrinos rūgštis pakenkti neturėtų. Nagus stiprina ir alyvuogių aliejus, skystas vitaminas A. Puikiai tiktų šilto aliejaus vonelė. Reikia nepamiršti, kad kosmetikos
parduotuvėse yra ir įvairių nagų lakų, stiprinančių nagus.

Mitybos koregavimas – taip pat būtinas. Jei tik „tepliosime“ nagus išoriškai, o nieko doro nevalgysime – tik pusfabrikačius ir kitą nesveiką maistą, norimo rezultato nebus. Puiki statybinė medžiaga nagams – želatina. Nebūtinai valgoma saldi, želė pavidalu. Tai gali būti, daržovių, žuvies ar mėsos užpiltinės. Taip pat kiaulių kojos ir ausys, ankštinės daržovės: žirneliai, pupelės.

Be to, nagams kenkia ir jų priauginimas. Kai priauginti nagai nuimami, panelės pamato, kad natūralių praktiškai nebėra. Tuomet kyla klausimų, kaip juos atstatyti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų