Ar verta tikėti žmonėmis, teigiančiais, kad išvaizda nėra tokia svarbi, svarbiausia – intelektas, profesionalumas ir patirtis? Psichologai pastebi, jog taip teigiantys gudrauja: iš tiesų gražūs žmonės dažniau jaučiasi laimingi, lengviau randa darbą, užmezga reikalingus kontaktus bei kopia karjeros laiptais. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai galėtų paliudyti kasdien susiduriantys su savo išvaizda nepatenkintais žmonėmis, kurie tikisi pokyčių iš pradžių kūne, o po jų – ir asmeniniame gyvenime ar karjeroje. Norinčiųjų patobulinti savo išvaizdą sparčiai daugėja ne tik pasaulyje, bet ir mūsų šalyje.
„Atsigaunant Lietuvos ekonomikai grožio operacijos tapo prieinamos daugeliui žmonių, be to, pasikeitė ir visuomenės mąstymas bei suvokimas, kad įgimtus ar įgytus kūno defektus galima šalinti chirurginiu būdu, taip išsprendžiant ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą“, – pastebi „Northway“ estetinės medicinos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Indrė Sakalauskaitė.
Visuomenėje populiarus mitas, kad plastikos chirurgų pacientės – jaunos merginos, svajojančios apie didelę krūtinę. Kaip rašo Karjerairsveikata.lt, iš tiesų didžioji dalis besikreipiančių – pagimdžiusios moterys, norinčios atgauti buvusias kūno formas, taip pat pacientai, turintys labai aiškius pageidavimus, pavyzdžiui, pakoreguoti akių vokus, nosį, ausis, veidą, pašalinti tam tikrose kūno vietose susikaupusias riebalų sankaupas ir t.t.
„Šiuo metu pasaulyje populiarios riebalų nusiurbimo ir transplantacijos operacijos, kai nusiurbtais paciento riebalais didinamos krūtys, sėdmenys, atjauninamas veidas, atstatomas krūties audinys po onkologinių operacijų, – sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Jauniškis. – Tikėtina, kad sparčiai į priekį žengiantis kamieninių ląstelių išgavimo iš organizmo ir jų transplantacijos mokslas netolimoje ateityje taip pat atvers dideles plastinės chirurgijos galimybes.“
Šių laikų grožio standartai ir pacientų poreikiai diktuoja kūno tobulinimo tendencijas, nors jos įvairiose šalyse skiriasi. Pavyzdžiui, Lietuvoje populiariausios krūtų, pilvo, nosies ir veido korekcijos operacijos, taip pat riebalų nusiurbimas, tuo metu kai kuriose šalyse ryžtamasi ir lyties keitimo operacijoms. „Grožio chirurgijos mados Europoje ir pasaulyje skiriasi, mat tai priklauso nuo šalies kultūros ir jos padiktuotų grožio standartų. Pavyzdžiui, amerikietės linkusios 4-5 dydžiais didinti krūtis, Tailandas neįsivaizduojamas be lyties keitimo operacijų, tuo metu brazilės, norinčios atitikti savo šalies grožio kultą, didina sėdmenis. Vis dėlto lietuvės estetikos suvokimu panašesnės į prancūzes – kuo natūraliau, tuo gražiau“, – pasakoja plastinės chirurgijos specialistė I. Sakalauskaitė.
Plastinės chirurgijos specialisto dr. Arūno Jankausko teigimu, dabar JAV madinga koreguoti veido kontūrus implantais, o ypač sparčiai daugėja smakro korekcijų – šiais metais tokių operacijų buvo atlikta dukart daugiau nei pernai. „Iš patirties žinau, jog kartais pacientų lūkesčiai neatitinka realybės, ir tai, ko jie nori, neįmanoma padaryti tiek dėl konkretaus paciento anatominių savybių, tiek dėl kitų objektyvių priežasčių. Tokiais atvejais su pacientu kalbama, aiškinama. Pasitaiko atvejų, kai pacientas mano, jog plastinė operacija išspręs asmenines problemas, pagerins santykius šeimoje, kad pakoreguota išvaizda padės išvengti skyrybų. Galiu tvirtai pasakyti, jog tokiais atvejais plastinė operacija – ne išeitis“, – pabrėžia specialistas.
Naujausi komentarai