Grožio specialistų profesinės raidos centro veikla – neteisėta Pereiti į pagrindinį turinį

Grožio specialistų profesinės raidos centro veikla – neteisėta

2009-07-28 15:21
Grožio specialistų profesinės raidos centro veikla – neteisėta
Grožio specialistų profesinės raidos centro veikla – neteisėta / Redakcijos archyvo nuotr.

Lietuvos grožio profesionalų asociacija (LGPA) perspėja, jog pasirodė tikrovės neatitinkanti ir klaidinanti informacija apie neseniai įkurtos VšĮ "Grožio specialistų profesinės raidos centro" veiklą ir paslaugas. Centro direktorius Igoris Opriško skelbia, kad kirpėjai, neturintys šio centro išduodamo sertifikato, negalės dirbti savo darbo, nes negaus iš Valstybinės mokesčių inspekcijos verslo liudijimo, o kirpimo salonus tikrins Valstybinė darbo inspekcija.

"Asociacija, gavusi savo narių paklausimus dėl šios įstaigos veiklos teisėtumo, kreipėsi į Vyriausybę, Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo ir mokslo ministerijas, Valstybinę darbo inspekciją bei Valstybinę mokesčių inspekciją, prašydama paaiškinti, ar ši privati įstaiga, pagal galiojančius teisės aktus, gali kontroliuoti bei inspektuoti kirpėjų veiklą", – sakė LGPA prezidentė Vilma Kelmelė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) asociacijai pranešė, kad Grožio specialistų profesinės raidos centro pateikta informacija neatitinka tikrovės ir prieštarauja Profesinio mokymo įstatymo nuostatoms. Ministerija akcentuoja, jog mūsų šalies teisės aktuose nėra įtvirtinti kirpėjų kvalifikacijų lygiai ir jų vertinimas, kaip numatoma centro programoje. Tai reikėtų vertinti tik kaip komercinį sumanymą.

Pasak SADM, asmenys, turintys valstybės pripažintus kirpėjo kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus, gali dirbti pagal kirpėjo profesiją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, ir galės dirbti toliau. "Spaudoje pasirodę centro direktoriaus I. Opriško teiginiai, kad "centro išduodamo sertifikato neturintys kirpėjai negalės gauti verslo liudijimo, o kirpimo salonus tikrins Valstybinė darbo inspekcija", yra klaidingi ir žalingi, nes jiems grasinama, kad praras teisę dirbti pagal turimą profesiją", – teigiama SADM rašte.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) informavo asociaciją taip pat neturinti duomenų apie minėto centro veiklą – dėl mokymo programos įsigijimo ar naujos parengimo, derinimo ir registravimo centro vadovybė į ministeriją nesikreipė. Pasak ŠMM, kirpėjo formaliojo mokymo programą gali vykdyti tik tie, kurie turi šios ministerijos išduotą licenciją. Mokymo programas baigusiems asmenims išduodami kvalifikaciją patvirtinantys, valstybės pripažįstami kvalifikacijos pažymėjimai.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT) prie SAM savo rašte asociacijai pabrėžė, jog galiojančiuose teisės aktuose grožio paslaugas teikiančių asmenų kvalifikacijos reikalavimai nereglamentuoti. Valstybinė mokesčių inspekcija taip pat informavo asociaciją, kad, įsigijant kirpėjų, kosmetikos kabinetų ir soliariumų veiklos verslo liudijimą, kirpėjo kvalifikacinį pažymėjimą pateikti nebūtina.

LGPA prezidentė Vilma Kelmelė siūlo asociacijos nariams, patyrusiems žalą dėl Grožio specialistų profesinės raidos centro skelbiamos klaidinančios informacijos, kreiptis į asociaciją. Ji suteiks išsamią informaciją, kur kreiptis dėl žalos atlyginimo.

2008 m. rudenį įsikūrusi Lietuvos grožio profesionalų asociacija vienija šalies grožio rinkos specialistus – kosmetologus, vizažistus, manikiūrininkus, kirpėjus, o taip pat – grožio priemonių gamintojus ir tiekėjus. Šiuo metu Lietuvos grožio profesionalų asociacijoje – per 50 narių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų