Riebalų nusiurbimas, nosies korekcija, krūtų didinimas, dantų balinimas JAV gali būti apmokestinti papildomu 10 proc. tarifu. Taip tikimasi surinkti dalį Baracko Obamos suplanuotai sveikatos apsaugos sistemos reformai reikalingo 1 trilijono dolerių, rašo "The Telegraph".
Maxas Baucusas, Senato finansų komiteto, kuris kuria vieną iš kelių reformos finansavimo versijų, pirmininkas, pasiūlytą kosmetinių operacijų mokestį pavadino "įdomiu", "kūrybišku" ir "gana smagiu".
Pernai amerikiečiai išleido 10,3 mlrd. dolerių, kuriais užmokėjo už 12,1 mln. operacijų bei procedūrų, kad pagražintų savo išvaizdą, pavyzdžiui, atsiaugintų plaukus.
Buvo suleista 5 mln. raukšles lyginančio botokso injekcijų, kurių kiekvienos kaina – 500 dolerių. 307 tūkst. moterų didinosi krūtis, vidutiniškai už operaciją mokėdamos po 3,8 tūkst. dolerių. Riebalai nusiurbti beveik 245 tūkst. žmonių.
Planuojamas kaip mokestis turtingiesiems, kosmetinių operacijų mokestis galiotų visoms kosmetinėms procedūroms, kurios nedengiamos sveikatos draudimo lėšomis.
Jei plastinė operacija būtų reikalinga dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo, mokestis nebūtų taikomas.
Kritikai sako, kad jei būtų priimtas, apmokestinamas taptų "biurokratiniu košmaru" gydytojams, sprendžiantiems, ar jį taikyti, bei diskriminuotų moteris, kurios sudaro 86 proc. visų kosmetinių operacijų klientų.
Kiti teigia, kad mokestis neteisingai smogtų vidurinei klasei.
Malcolmas Rothas, Amerikos plastikos chirurgų draugijos viceprezidentas, praktikuojantis Niujorke, teigia, jog daugelis jo pacientų uždirba mažiau nei 100 tūkst. dolerių per metus.
"Dažniausiai matau moteris, kurios susilaukė vaikų, ir nori pilvuko patempimo ar riebalų nusiurbimo – jos tai vadina "mamytės pasikeitimais". Žmonės tiesiogine prasme šykštauja ir taupo metų metus, kad sulaukę 40 ar 50 galėtų pasidovanoti sau dovaną", – tvirtino jis.
Tokį mokestį svarstė kelios valstijos, tačiau ėmėsi tik Niudžersis. Tačiau skelbta, kad valstijoje surinkta vos 25 proc. planuotų pajamų ir prieš dvejus metus nutarta nurodymą atšaukti. Atšaukimą vėliau vetavo gubernatorius Johnas Corzine`as.
Naujausi komentarai