Sumanymas rengti skyrybų ceremonijas maždaug prieš metus kilo buvusiam prekybininkui Hiroki Terai, kuris Tokijuje įkūrė „skyrybų rūmus“.
Nuo to laiko maždaug 25 porų pageidavo surengti ceremoniją, savo didingumu ir pompastika prilygstančią vestuvėms, ir viešai pabaigti savo santykius prieš paduodant prašymus skyryboms. Tokios ceremonijos kaina – 55 tūkst. jenų (606 dolerių). Hiroki Terai tvirtina gavęs daugiau kaip 900 paklausimų.
Paskutinioji pora, ponia ir ponas Fujii, sekmadienį susitiko netoli Sensoji šventyklos ir į „skyrybų rūmus“ patraukė atskiromis rikšomis. „Užbaigdami savo santuoką norime viską pradėti iš naujo ir suteikti gyvenimui atsinaujinimo jausmą“, – „Reuters“ televizijai teigė 33 metų verslininkas Fujii.
Jis teigė besijaučiantis atsakingas už tai, kad santuoka žlugo, nes mažai laiko praleido namuose ir per daug pinigų švaistė savo pomėgiams, pavyzdžiui, mašinoms, nors apie tai jį nuolat perspėdavo žmona.
Fujii poros draugai ir giminaičiai paskui rikšas atvyko į „skyrybų rūmus“. Ten jie stebėjo ceremoniją, kurios metu besiskirianti pora plaktuku sudaužė savo vestuvinius žiedus, taip įamžindama partnerystės pabaigą. Plaktuką puošė varlės galva, mat varlė japonų kultūroje simbolizuoja pokytį.
„Kai kartu sudaužėme žiedus, pajutau, kad tai jau tikrai pabaiga, ir atrodė, kad mano širdis ir siela atsinaujino“, – teigė ponas Fujii. Jo žmona, su kuria jis buvo susituokęs 8 metus, taip pat teigė pajutusi palengvėjimą.
„Tą akimirką, kai pamačiau sudaužytą žiedą, pasakiau sau: „Taip, jaučiuosi labai gerai“, – sakė ponia Fujii.
Hiroki Terai, vadinamas pirmuoju Japonijoje „skyrybų planuotoju“, tokias ceremonijas rengti nusprendė po to, kai vienas jo draugų išgyveno baisias skyrybas.
Japonijoje, kurioje skyrybos kažkada buvo draudžiamos, dabar skirtingais keliais pasuka vis daugiau porų. 2008 metais išsiskyrė 251 tūkst. sutuoktinių.
Kitą mėnesį Hiroki Terai išvyksta į pirmąją komandiruotę Pietų Korėjoje, kur Seule išskirs porą.
Naujausi komentarai