Vyrai ne tik gauna didesnes algas už moteris, tačiau taip pat yra laimingesni dėl savo darbo ir gyvenimo pusiausvyros.
Atliktų tyrimų metu išaiškėjo, jog moterys yra 33 proc. labiau nepatenkintos savo gyvenimu nei vyrai.
Kuo aukštesnes pareigas moteris eina, tuo laimingesnė ji yra, tačiau ten taip pat egzistuoja skirtumai.
„Labai laimingų“ darbe vyrų yra 25 proc. daugiau, nei moterų, namie – 8 proc. daugiau, o 75 proc. jų teigia mokantys subalansuoti savo darbą ir asmeninį gyvenimą.
Kaip atrodo žmogus, kuris yra „labai laimingas“ tiek darbe, tiek namuose? Tai – 39 metų vyras, uždirbantis tarp 150 ir 200 tūkst. dolerių per metus bei turintis aukštas vadovybės pozicijas. Vedęs žmoną, kuri dirba nepilną darbo dieną ir turintis su ja mažą vaiką.
Kaip atrodo nelaimingas darbe ir namie asmuo? Tai – 42 metų amžiaus nevedusi moteris, dirbanti gydytoja arba advokate, kurios pajamos nesiekia 100 tūkst. dolerių.
Prasta darbo ir gyvenimo pusiausvyra gali turėti rimtą poveikį. Beveik 87 proc.nurodė, kad darbo ir gyvenimo balansas neigiamai veikia jų sveikatą – ypač moteris, kurios dažniau nei jų vyrai skundžiasi stresu, galvos skausmais, raumenų įtampa ir padidėjusiu kūno svoriu.
Tačiau sveikatos ir sveikatingumo programos negali išspręsti disbalanso. Nors beveik viena iš keturių kompanijų stengiasi padėti darbuotojams išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir namų, siūlydama darbuotojams „sveikatingumo programas“, tačiau tik keli apklaustieji turėjo iš to naudos.
Tiesą sakant, būtent tie, kurie dirbo kompanijose, nesiūlančiose tokių programų, buvo 23 procentais laimingesni.
Naujausi komentarai