Darbinėje veikloje patiriama daugiausia streso, teigia per 70 proc. apklaustų gydytojų kardiologų. Tai parodė sociologinis tyrimas, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti streso įtaką ligų atsiradimui, „Actavis“ užsakymu atliktas bendrovės „TNS“.
„Daugiau nei 77 proc. apklaustų kardiologų įsitikinimu, stresas yra viena iš pagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių. Kasdien savo pacientus, jų būklę stebintys gydytojai įsitikinę, kad sumažinus streso keliamą įtampą, atitinkamai gerokai sumažėtų ir ligų skaičius, o sergantys žmonės lengviau ir greičiau pasveiktų“, – komentavo „Actavis“ vadovė Baltijos šalims Giedrė Bieliauskaitė.
Pasak jos, tyrimų rezultatai skatina susimąstyti, kaip spręsti streso sukeliamas pasekmes bei imtis konkrečių veiksmų prevencijai. „Šiuolaikiniame gyvenime, dauguma žmonių darbe praleidžia didžiąją laiko dalį, apie 60 proc. aktyvaus laiko. Jei darbo sąlygos blogos, nepakanka darbo įgūdžių, trūksta bendradarbių paramos, tada yra patiriamas stresas ir gali sutrikti darbuotojo sveikatos būklė”, – sakė „Actavis“ vadovė.
Gydytojų apklausos duomenys rodo tendenciją, kad nuo virškinimo trakto ligų, sukeltų streso ir jo padarinių, dažniau kenčia didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai, o nervų sistemos ir psichikos ligos, sąlygotos streso, tampa dažniausia mažesnių miestų gyventojų nusiskundimų priežastimi.
„Ilgai streso veikiamas žmogaus organizmas duoda įspėjamuosius fizinius, emocinius, pasikeitusio elgesio signalus, kurie neturėtų būti ignoruojami, nes gali sąlygoti rimtus susirgimus. Nuolatinis nerimas, galvos skausmai ar svaigimas, nuovargis, svorio pokyčiai, miego sutrikimai, dažna nuotaikų kaita, suprastėjusi atmintis yra vieni dažniausių streso požymių. Tad vos pajutus pirmuosius signalus būtina susirūpinti ir kreiptis į specialistus“, – pabrėžė gydytoja psichologė Violeta Bucevičiūtė.
Gydytojos V. Bucevičiūtės teigimu, stresą kelianti atmosfera darbe ir žmonių nežinojimas, kaip valdyti stresą daro didelę įtaką ne tik gyventojų sveikatai, bet ir įmonių bei organizacijų darbui. Laikinas nedarbingumas dėl nelaimingų atsitikimų ir ligų, pravaikštos, sumažėjęs darbo našumas bei kokybė, didelė darbuotojų kaita, konfliktai darbe lemia sumažėjusį įmonių veiklos efektyvumą, smukusį konkurencingumą bei negautas pajamas.
„Tyrimo rezultatai byloja, kad situacija dėl patiriamo streso darbe yra labai grėsminga, todėl verta susirūpinti tiek darbdaviams, tiek darbuotojams bei imtis prevencinių priemonių. Mūsų bendrovė nutarė inicijuoti socialinį projektą „Be streso darbe“, kuriuo sieksime atkreipti darbdavių dėmesį į atmosferos darbe įtaką sveikatai, darbuotojams padėti valdyti stresą ir tokiu būdu išvengti susirgimų“, – teigė G. Bieliauskaitė.
„Actavis“ užsakymu apklausą telefonu bendrovė “TNS” atliko 2014 m. balandžio 29 – gegužės 13 d. Jos metu buvo apklausti 60 gydytojai kardiologai, naudojant atsitiktinę – kvotinę atranką iš gydymo įstaigų sąrašo.
Naujausi komentarai