Psichologai: senmergės sindromas gali turėti daug priežasčių Pereiti į pagrindinį turinį

Psichologai: senmergės sindromas gali turėti daug priežasčių

2012-03-03 16:38
Psichologai: senmergės sindromas gali turėti daug priežasčių
Psichologai: senmergės sindromas gali turėti daug priežasčių / Shutterstock nuotr.

Šiandien moterys emancipuotos ir vis dažniau renkasi karjerą, o ne šeimą.  Priimta manyti, kad senmergė – tai moteris, neturinti seksualinių santykių ir gyvenanti nykų gyvenimą, o štai senbernis – vyras, kuriam trūksta moteriško rūpestingumo, šeimos.

Amžius santuokai taip pat skyrėsi visais laikais. Anksčiau niekas nesmerkė merginų, kurios ryždavosi tekėti sulaukusios vos aštuoniolikos. Šiandien tai – šeimos gėda. Mergina, pasirinkusi ne studijas ir karjerą, o virtuvę ir kūdikio vystyklų keitimą, laikoma prarasta socialinės visuomenės dalimi.

Samprata apie amžių ir visuomenės sluoksnius nuolatos keičiasi, todėl šiandien daugelyje užsienio šalių būti sėkmingai karjeros laiptais kopiančia ir dėl vestuvių galvos nesukančia dvidešimt aštuonerių moterimi yra visiškai normalu. Vedybinį gyvenimą vis atidėliojant ir planuojant užkariauti vis aukštesnes karjeros aukštumas, nukenčia asmeninis gyvenimas. Tačiau ar tikrai?

Psichologai tvirtina, kad šiandien senmergės sindromas tampa vis aktualesnia problema. „Nuolat atliekami tyrimai parodo, kad yra ir moterų, kurioms per penkiasdešimt ir jos vis dar gyvena su tėvais. Tačiau taip neretai gyvena ir vyrai. Tai nuolat skubančio šiandienio gyvenimo tempo pasekmė“, - aiškino JAV psichologai.

Tik psichologams šiomis dienomis dažniau tenka susidurti ne su moterimis, kurioms ištekėti sutrukdė perdėta tėvų globa, o su nepriklausomomis ir karjeroje paskendusiomis dailiosios lyties atstovėmis. „Jos gražios, protingos, baigusios geriausius šalies universitetus, tačiau šalia jų nėra vyro ir vaikų. Tai tiesiog nuolat atidėliojamas planas. Šiuo atveju moteris pati nusprendžia, kad ji verta daugiau. Tuomet tėvai laimingi kiekvienu vyru, kuris galėtų tapti dukters draugu, tačiau jų dukra būna kitos nuomonės. Dabar labai dažnai karjeros siekiančios moterys pasilieka savo mergautinę pavardę. Tai taip pat daug ką pasako“, - pastebi specialistai.

Kaip trečiąjį atvejį specialistai mini „princo paieškas“. Šiuo atveju moterys gyvena iliuzijų pasaulyje ir nesuvokia, jog kiekvienas vyras tėra realus žmogus, kuris turi tiek pliusų tiek ir minusų. Jų supratimas apie vyrus yra labai nutolęs nuo realybės. Laukdamos to, kuris neegzistuoja šio tipo moterys lieka nusivylusios ir vienišos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų