Pereiti į pagrindinį turinį

Virtualių draugų daugiau nei tikrų?

Reuters nuotr.

Specialistai sunerimę, kad šiais laikais šimtai milijonų žmonių tampa virtualios erdvės įkaitais  ir vis dažniau prabyla apie priklausomybę nuo interneto bei socialinių tinklų. Ji esą išsivysto dėl tokių pačių priežasčių kaip ir kitos priklausomybės – žmonės jaučiasi vieniši ir  neturi draugų, todėl paguodos ieško kompiuterio ekrane. Lietuvoje priklausomybė nuo interneto dar negydoma, tačiau problemos rimtumą pripažįsta vis daugiau specialistų.

Psichologės Raimondos Tomkevičienės teigimu, nereikia stebėtis, kai paauglys internete ieško papildomo dėmesio, tačiau jei socialiniuose tinkluose ir naršyklėse leidžiamos ištisos valandos, o asmenukės afišuojamos kasdien, reikėtų sunerimti. Pirmieji priklausomybės požymiai – jeigu kompiuteriu bendraujama daugiau nei asmeniškai. O realiam ir virtualiam bendravimui skiriamą laiką, pasak psichologės, labai lengva susiskaičiuoti.

„Galima atlikti elementarius matematinius veiksmus ir susiskaičiuoti – 8 valandos miegui, 8 valandos darbui ir 8 valandos poilsiui. Susiskaičiuoti, kiek valandų užima sėdėjimas prie ekrano. Kokia yra pusiausvyra šalia visų kitų poilsio dalykų – fizinio judėjimo, domėjimosi kultūriniu gyvenimu, gyvo bendravimo su kitais. Tiesiog paprastai matematiškai susiskaičiuoti ir kiekvienas pamatys savo vaizdą“, – norintiems pasitikrinti, ar dar nėra priklausomi patarė psichologė R. Tomkevičienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų