Pereiti į pagrindinį turinį

Ieškote šampano vėlai vakare? Policijos virtualus patrulis jus stebi

2024-10-09 15:47
DMN inf.

Policija labai akylai stebi virtualią erdvę, o ten pasitaiko įvairiausių įdomybių. Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su policijos departamento vyriausiaja tyrėja Marija Kazanovič.

LNK stop kadras

– Policijos virtualus patrulis – kiek laiko jis jau dirba policijos departamente?

– Policijos virtualus patrulis dirba 3,5 metų. 

– Ar labai daug nusikaltimų pavyksta rasti virtualioje erdvėje?

– Iš tiesų, policijos virtualus patrulis kasdien gauna dešimtis pranešimų. Iš viso esame gavę daugiau nei kelis tūkstančius pranešimų. Jie būna labai įvairūs. Žmonės kreipiasi dėl įvairių klausimų, pradedant nuo pasimetusio kačiuko iki prašymų skelbti paieškas virtualioje erdvėje. 

– Ir ką darote tokiais atvejais? 

– Siūlome pakabinti skelbimus ant stulpų. Iš tiesų, pasitaiko įvairių pranešimų – nuo lengvabūdiškų ar juokingų kreipimųsi iki rimtų situacijų, keliančių grėsmę gyvybei. O kalbant apie paprastesnius pranešimus ar diskusijas tam tikrose grupėse, visai neseniai viena mergina teiravosi, kur galėtų įsigyti butelį putojančio vyno po 20 val., nes norėjo atšvęsti gimtadienį. Bandydama sulaukti patarimų iš kitų socialinių tinklų narių, ji sulaukė virtualaus patrulio dėmesio. 

– Ir ką patrulis darė? 

– Paklausė, kuo galėtų padėti. Žinoma, ne putojančiu gėrimu. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Tai nepadėjot jai atšvęsti?

– Deja, ne.

– Kokie dar kurioziniai atvejai pasitaiko virtualaus patrulio veikloje?

– Yra vienas vyras, kuris dalijosi, su kokiomis moterimis susirašinėja programėlėje. Kartais žmonėms tiesiog trūksta dėmesio. Policijos virtualus patrulis labai atidžiai ir proaktyviai stebi elektroninę erdvę ir, aptikęs įvairius pažeidimus, reaguoja atitinkamai. Priklauso nuo to, koks tai pažeidimas. Pradedant nuo draudžiamos simbolikos demonstravimo, nelegalios prekybos, siūlymo įsigyti draudžiamas medžiagas ir panašių veiksmų. Visa tai priklauso nuo pažeidimo pobūdžio. Pavyzdžiui, labai dažnas reiškinys – siūlymai įsigyti nelegalius vairuotojo pažymėjimus. Svarbu pabrėžti, kad ne visi tokie nusikaltėliai veikia Lietuvoje – dažnai sukčiai veikia iš užsienio, tiesiog pateikdami išverstą informaciją lietuvių kalba. Tokiais atvejais policija blokuoja tokias paskyras.

– Pavyzdžiui, jei kas nors siūlo feisbuke įsigyti vairuotojo pažymėjimą už tūkstantį eurų, ką virtualus patrulis gali daryti?

– Mes turime galimybę blokuoti tokias paskyras ir stabdyti tokių skelbimų plitimą.

– Ar yra buvę atvejų, kai žmonės atvyksta į „Regitrą“ atsiimti internetu įsigyto vairuotojo pažymėjimo?

– Iš tiesų, tokių pranešimų yra buvę, kad žmogus kreipėsi į „Regitrą“, tačiau vairuotojo pažymėjimo negavo ir prašo pagalbos. Tokiais atvejais pradedame sukčiavimo tyrimą ir tyrimas nustato, kas įvykdė nusikaltimą bei kokių priemonių reikia imtis. Visada svarbu žinoti, kad jokios oficialios institucijos neprekiauja jokiais dokumentais feisbuke. Yra oficialios paskyros ir oficialūs tinklalapiai, kur galite pasitikrinti, kaip gauti šią paslaugą. Kalbant apie vairuotojo pažymėjimą, yra vienintelis būdas jį gauti – kreiptis į „Regitrą“. Žmonių gyvenimas keliasi į elektroninę erdvę ir stebime didėjantį teisėsaugos paslaugų poreikį virtualioje erdvėje. Todėl stengiamės nuolat ieškoti naujų darbo metodų ir priemonių, kad elektroninėje erdvėje būtų taip pat saugu ir patogu, kaip ir viešame gyvenime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų