Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga teigia, kad sveikatos sistemoje yra didesnių problemų nei dalies gydytojų galimi darbo teisės pažeidimai.
Pirmadienį išplatintame pranešime sąjunga aiškina, jog keliuose darbuose dirbantys medikai yra „tik ledkalnio viršūnė“, o esamos problemos - „daug aštresnės negu 5-7 procentų gydytojų galimi darbo įstatymo pažeidimai“.
Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas Stasys Gendvilis pabrėžia, kad medicinos įstaigos dirba iškraipytos rinkos sąlygomis.
„Ką daryti, sakykim, ligoninės vadovui, kuris už jo įstaigoje suteiktas paslaugas iš valstybės gauna ne visą paslaugų kainą, o keliolika procentų mažiau? Juk negali nusipirkti vaistų ar įrangos už mažesnę nei rinkos kainą. Tada belieka viską riboti ir mažinti. Nukenčia ir darbuotojų atlyginimai, jie nedidėja, tarsi užkonservuojami. Būtent maži atlyginimai verčia gydytojus dirbti keliose vietose, dažnai savo sveikatos sąskaita“, - sako S.Gendvilis.
Gydytojai vadovai visgi teigia pritariantys sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio iniciatyvai griežtinti medikų darbo laiko bei užmokesčio kontrolę. Jie taip pat pasisako už idėją, kad gydytojai privalėtų deklaruoti viešuosius ir privačius interesus.
„Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga, jausdama atsakomybę už kolegas, pažeidusius darbo įstatymus ar mediko etiką, vis tik pabrėžia neabejojanti, kad skaidriai dirbantys kvalifikuoti specialistai turėtų gauti ir pelnytą motyvuojantį darbo užmokestį“, - teigiama pranešime.
Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras pranešė, kad nuo gegužės 1-osios planuojama griežtinti medikų darbo laiko bei užmokesčio kontrolę, deleguojant 20 specialių tikrintojų į šalies gydymo įstaigas. Ministro teigimu, yra medikų, kurie per mėnesį uždirba 44 tūkst. litų ar sugeba dirbti 11 įstaigų skirtinguose Lietuvos regionuose.
Naujausi komentarai