Pereiti į pagrindinį turinį

Apklausa: lietuviai aktyviausiai leidžia pinigus Baltijos šalyse

2024-11-20 17:21
ELTOS inf.

Lietuviai labiausiai Baltijos šalyse yra nusiteikę metų pabaigoje leisti pinigus vartojimui ir mažiausiai ketina investuoti ar taupyti, rodo „Citadele“ banko inicijuota gyventojų apklausa.

Freepik.com nuotr.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad Lietuvos respondentai labiausiai nusiteikę išleisti pinigus vartojimui: įsigyti naują automobilį (9 proc. lietuvių, po 5 proc. latvių ir estų), išvykti į kelionę užsienyje (25 proc. lietuvių, 17 proc. estų ir 20 proc. latvių) ar įsigyti didesnį pirkinį, pavyzdžiui, naujų baldų, buitinės technikos, telefoną (15 proc. lietuvių, 9 proc. estų ir 13 proc. latvių).

Lietuviai aktyviausiai Baltijos šalyse planuoja būsto įsigijimą: 8 proc. lietuvių apklaustųjų ketina dar šiemet įsigyti arba pradėti statyti naują būstą.

Apklausos duomenimis, lietuvių tikslai mažiau susiję ir su investavimu ar taupymu. Ketinantys šiemet išmokti geriau planuoti savo biudžetą nurodė 14 proc. Lietuvos respondentų (19 proc. estų, 13 proc. latvių).

Lietuvių tikslai mažiau susiję ir su investavimu ar taupymu.

Daugiau taupyti ketina tik 22 proc. lietuvių, tuo metu kaimyninių šalių respondentai taupyti planuoja daugiau – 30 proc. estų ir 32 proc. latvių.  Pradėti investuoti ir taip padidinti savo kapitalą pasirengę  8 proc. lietuvių, 7 proc. estų ir 6 proc.

Daugiau nei trečdalis apklaustųjų yra susitelkę į pajamų padidinimą, tiesa, kiek stipriau tai planuoja latvių respondentai. Susirasti naują darbą su didesniu atlyginimu dar šiemet ketina 12 proc. lietuvių, 9 proc. estų ir 13 proc. latvių apklaustųjų, rasti papildomą darbą ar galimybių užsidirbti – 16 proc. lietuvių, 14 proc. estų ir 15 proc. latvių, dar 9 proc. lietuvių, 12 proc. estų ir 13 proc. latvių tikisi šiemet gauti priedą prie atlyginimo.

Reprezentatyvią Baltijos šalių gyventojų apklausą atliko tyrimų agentūra „Norstat“ 2024 metų rugsėjį. Internetinės apklausos būdu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje apklausta mažiausiai po 1000 gyventojų nuo 18 iki 74 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų