A.Sekmokas: „Leo LT“ likvidavimas - politiškai išspręstas Pereiti į pagrindinį turinį

A.Sekmokas: „Leo LT“ likvidavimas - politiškai išspręstas

2009-09-23 16:02
A.Sekmokas: „Leo LT“ likvidavimas - politiškai išspręstas
A.Sekmokas: „Leo LT“ likvidavimas - politiškai išspręstas / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas pareiškė, kad nacionalinės energetikos bendrovės "Leo LT" panaikinimas - politiškai jau išspręstas klausimas. Liko tik techniniai darbai, kurie, anot jo, gali būti ir nelengvi.

"Politiniai sprendimai yra padaryti, darbotvarkėje to klausimo aš neturiu - politine prasme jis išspręstas ir aš neįsivaizduoju jėgos, kuri galėtų tą sprendimą pakeisti. Tai yra techniniai klausimai: vertinimo, kainų nustatymo, likvidavimo, ir jie spręsis nuosekliai - tokiu nuoseklumu, kaip įvardyta Vyriausybės nutarime dėl akcininkų susirinkimo ("Leo LT" - BNS) ir kaip suformuluota jo sprendimuose", - interviu BNS antradienį sakė A.Sekmokas.

Kita vertus, jis pripažino, kad techninis įmonės likvidavimo procesas gali būti sudėtingas.

"Nesakyčiau, kad jis bus paprastas. Jau vien tai, kad "NDX energija" balsavo prieš "Leo" likvidavimą, kai jie visą laiką teigė, kad nori likviduoti - tai rodo, kad procesas nebus paprastas. Techniniuose dalykuose gali būti sunkumų - bet tam ir yra teisininkai, turto vertintojai, kurie tuos klausimus išspręs", - kalbėjo energetikos ministras.

Komentuodamas kalbas, kad valstybės elgesys su privačiu investuotoju naikinant "Leo LT" verčia nuogąstauti kai kuriuos potencialius užsienio investuotojus, A.Sekmokas tvirtino, kad "NDX energijos" kol kas niekas neskriaudžia - tokių faktų, anot jo, nėra.

"Aš nemanau, kad privatus investuotojas yra kur nors nuskriaustas - iš jų kol kas neatimtas ir nemanau, kad bus nepagrįstai atimtas bent vienas litas. Turi būti pakankamai objektyviai įvertintas turtas ("Leo LT" antrinių įmonių - BNS), iki tol atskirtos Kruonio ir Kauno elektrinės kaip valstybės turtas ir tik po to galima eiti į likvidavimą", - tikino energetikos ministras.

A.Sekmokas sakė girdintis "NDX energijos" atstovus kalbant, kad jie skriaudžiami, tačiau jis dar kartą pakartojo, kad valstybė yra pagrindinė "Leo LT" akcininkė ir todėl, nurodžius Konstituciniam Teismui, ji atsiėmė valdymo svertus.

"Aš galiu suprasti, kad privatus investuotojas nepatenkintas, turėdamas 38 proc. ir visą valdymą savo rankose - be abejo, buvo patrauklios galimybės kelti tarifus, pervertinant turtą, valdant valstybės turtą kaip savo - Kauno hidroelektrinę ir Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę. Praradus tokius privalumus, manau, kiekvienam nepatiktų. Bet ar tie privalumai buvo pagrįsti?", - retoriškai klausė A.Sekmokas.

"Leo LT" akcininkams rugsėjo pradžioje pritarus bendrovės panaikinimui, procedūros bus pradėtos iš karto po to, kai nuo nuo "Lietuvos energijos" bus atskirtos Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir Kauno hidroelektrinė ir jų akcijos perleistos valstybei, konkurso būdu bus išrinktas ir akcininkų patvirtintas jos likvidatorius, nepriklausomas vertintojas atliks įmonės turto vertinimą, o akcininkai pritars turto paskirstymo tvarkai.

Vyriausybė nori įrodyti, kad VST turtas kuriant "Leo LT' buvo smarkiai pervertintas - jei paaiškėtų, kad steigiant "Leo LT" privataus kapitalo bendrovė "NDX energija" dėl neteisingo jos įnašo įvertinimo gavo per didelę akcijų dalį, tai būtų laikoma valstybės pagalba. Todėl Europos Komisija esą gali įpareigoti ją sugrąžinti Lietuvos valstybei.

A.Sekmokas anksčiau yra pareiškęs, kad naikinant "Leo LT", Vyriausybei nepriimtinas restitucijos būdas - esą svarbiausia, kad viskas būtų atlikta teisiškai nepriekaištingai, ir bus siekiama, jog "NDX energijai" neliktų teisinio pagrindo ginčus spręsti tarptautiniame arbitraže. Jis teigė tikįs, kad "Leo LT" likviduoti pavyks iki šių metų pabaigos.

61,7 proc. "Leo LT" akcijų valdo Vyriausybė, 38,3 proc. - "NDX energija".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra