Pasak jo, svarstant Darbo kodekso pakeitimus buvo tikėtasi žymiai didesnio atleistųjų skaičiaus, kurie galėtų pasinaudoti kompensacijomis. 2019 m. laukiama, kad pasinaudos ne daugiau kaip 10 tūkst. darbuotojų, o įmokos į fondus viršija išlaidas kelis kartus.
„Išmokos darbuotojams iš fondų buvo sąlyginai nedidelės. Jas gavo tikrai kur kas mažesnis darbuotojų skaičius, negu buvo prognozuojama steigiant tokius fondus. Fonduose susikaupė lėšų ir susidarė galimybės labiau pagelbėti darbo netenkantiems žmonėms. Mano siūloma parama atleidžiamam darbuotojui, ypač ilgai išdirbusiam, būtų kur kas apčiuopiamesnė negu ligi šiol“, – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas A. Sysas.
Socialdemokratas siūlo išmokas darbo netenkantiems darbuotojams skaičiuoti ne nuo trijų ketvirtadalių mėnesinio darbo užmokesčio sumos, o nuo visos darbuotojo vidutinės algos.
A. Sysas siūlo padidinti išmokas darbuotojams ir už nepanaudotas kasmetines atostogas – mokėti piniginę kompensaciją, neviršijančią dviejų minimalių mėnesio algų. Anksčiau tokia kompensacija neturėdavo viršyti vienos minimalios mėnesio algos.
Už priverstines pravaikštas siūloma kompensuoti darbuotojui sumokant išeitinę išmoką neviršijančią trijų minimalių algų sumos. Anksčiau buvo numatyta maksimali išmoka iki dviejų minimalių mėnesio algų.
Taip pat siūloma nuo vienos minimalios mėnesio algos iki dviejų minimalių mėnesių algų padidinti apmokėjimą darbuotojui už prastovą.
A. Sysas siūlo padidinti ir maksimalią išmoką darbuotojui išdirbusiam dvidešimt ir daugiau metų – pataisose numatoma keturių vidutinių darbo užmokesčių dydžio išmoka.
Naujausi komentarai