Vasara šiemet nelepino šiluma, o ruduo kaip laikrodis atėjo su lig pirmąja rugsėjo diena. Suraukę nosis žmonės ėmė skųstis, esą skalbiniai ant džiovyklių pūva, patalai atstumia savo drėgme, o visi namai apgaubti nemalonia vėsa. Ieškodami šilumos vieni naiviai tiki bobų vasaros stebuklu, kiti meldžia šilumininkų ankstesnio šildymo sezono, treti traukia močiutės megztą skarą ir kojines, o racionaliausieji kliaunasi specialistų rekomendacijomis ir drėgmę iš namų veja senais patikrintais būdais – šildytuvais.
Prekybos tinklas „Senukai“ turi gausų šildytuvų asortimentą: nuo nedidelių, kainuojančių vos 10 eurų, iki pramoninių. Kaip susigaudyti ir kokį išsirinkti, klausiame prekybos tinklo „Senukai“ specialisto.
„Prieš įsigijant šildytuvą būtina pasikonsultuoti, nes labai svarbu, kokį plotą ketinama šildyti, ar namuose auga maži vaikai. Net langų dydis yra aktualus renkantis šildytuvą“, – sako Prekybos tinklas „Senukai“ Vaizdo, garso, IT ir buitinės technikos prekių grupės verslo vystymo vadybininkas Andrius Neverdauskis.
Anot pašnekovo, vengiantieji didelių vienkartinių išlaidų renkasi tradicinius termoventiliatorius, akimirksniu atiduodančius savo šilumą. Taupieji – infraredinius šildytuvus. Juos graibsto ir besirūpinantieji savo sveikata, nes infrarediniai šildytuvai mažiausiai sausina orą ir, skirtingai nei termoventiliatoriniai, nesukelia nuo žemės esančių mikrobų ir dulkių. Auginantieji vaikus žvilgčioja į konvekcinius radiatorius, kurių šonai mažai įkaista, todėl nekelia pavojaus po namus zujantiems mažiesiems.
„Senukų“ parduotuvėse oro šildytuvų kainos prasideda nuo 10 eurų. „Šį rudenį paklausesni brangesni tepaliniai ir konvekciniai radiatoriai, turintys papildomų pranašumų“, – pasakoja A. Neverdauskis. Pasirinkimą, anot jo, vis rečiau lemia kaina – dažnas pirkėjas plačiau atveria piniginę, nes nori įsigyti kokybišką ir sveikatą tausojantį įrenginį.
Žmonių pasirinkimą lemia metų laikas. Nors sena lietuvių liaudies patarlė roges ragina ruošti vasarą, šildytuvus pirkėjai ima graibstyti tik orams atvėsus. Prekybininkai pastebi, kad tuo metu jų poreikis išauga kone 95 proc. Rudenį, kai pradedama šildyti, paklausi tampa dar viena prekė – orą drėkinantys įrenginiai.
Mažiau reikliems vartotojams pakanka pigesnių oro drėkintuvų, skirtų vienam kambariui ir neturinčių jokių papildomų funkcijų, tačiau vis populiaresni tampa brangesnieji, už kuriuos negailima 150 eurų ir daugiau.
„Aukštesnio kokybinio lygio drėkintuvai turi reguliatorius, kurie automatiškai įjungia drėkintuvą reikalingu metu. Juose yra ir oro drėgnumo indikatoriai, bakterijų naikinimas. Tokie drėkintuvai dažniausiai tinkami didesnėms patalpoms“, –pastarųjų pranašumus vardijo „Senukų“ atstovas. Klientai, akylai sekantys naujoves, vis dažniau pirštu duria ir į kvapų skleidiklius, dar vadinamus aromatiniais difuzoriais. Tai elegantiški ir kompaktiški aparatai, skleidžiantys lengvą vandens dulksną, prisotintą eterinių aliejų aromatu.
Veikimo metu įrenginys naudoja labai mažai elektros energijos. Jame įdiegtas apsaugos mechanizmas akimirksniu išjungia prietaisą, kai talpykloje nebelieka vandens ir aromatingų medžiagų mišinio, todėl prietaisą naudoti gyvenamosiose patalpose ne tik labai sveika, komfortiška, bet ir saugu.
Be praktinės naudos, namus, darbo vietą ar bet kokią erdvę difuzoriai užpildo jaukumu, ramybe ir šviesa.
„Tikrai taip – šviesa. Šie prietaisai turi integruotą LED apšvietimą, todėl gali veikti ir kaip naktinė lempa. Tiesa, nakties metu apšvietimą galima ir išjungti“, – patarimus dalijo ir atsakingai ruoštis šaltajam metų laikui kvietė A.Neverdauskis.
Turintiesiems lauko terasą ir norintiesiems ilgesnius vakarus praleisti lauke „Senukų“ specialistas pataria įsigyti terasinių infraredinių šildytuvų, tarkim, „Infracalor“. Itališki aukštos kokybės infrarediniai šildytuvai skiriasi nuo kitų – šiluma sklinda kaip saulės šviesa. Tai ne tik suteikia komforto sėdint lauke vėsiais vakarais, bet ir iki trijų kartų padidina prietaisų efektyvumą.
Naujausi komentarai