Statusas suteiktas JAV holdingo bendrovei „Alphabet“, įsteigtai 2015 metais pakeitus „Google“ korporacijos struktūrą, elektroninės komercijos bendrovei „Amazon“, Kinijos interneto technologijų įmonei „ByteDance“, „Facebook“ kontroliuojančiai JAV įmonei „Meta“ ir programinės ir techninės įrangos gamintojoms „Microsoft“ ir „Apple“.
Už vidaus rinką atsakingas EK narys Thierry Bretonas ( (Tjeri Bretonas) teigė, kad šis sprendimas suteiks daugiau pasirinkimo galimybių vartotojams, taip pat apribos šių šešių prieigos valdytojų ekonominę galią.
„Užtikrinus didesnį sąveikumą, galimybę parsisiųsti programėles nenaudojant programėlių parduotuvių, duomenų perkeliamumą tikruoju laiku ir sąžiningumą, vartotojai turės daugiau galimybių rinktis, o mažesnės novatoriškos technologijų įmonės įgaus naujų galimybių. Atėjo laikas Europai nustatyti aiškias žaidimo taisykles siekiant užtikrinti, kad skaitmeninės rinkos būtų sąžiningos ir atviros“, – pranešime teigė T. Bretonas.
Atėjo laikas Europai nustatyti aiškias žaidimo taisykles siekiant užtikrinti, kad skaitmeninės rinkos būtų sąžiningos ir atviros.
Visos 6 bendrovės turės per šešis mėnesius užtikrinti, kad teikdamos pagrindines platformos paslaugas jos vykdys visas Skaitmeninių rinkų akte (SRA) nustatytas pareigas. Tačiau, pavyzdžiui, jos privalės jau nuo šiol informuoti EK apie bet kokią numatomą koncentraciją.
Komisija taip pat galės sistemingų pažeidimų atveju priimti papildomas priemones, pavyzdžiui, įpareigoti prieigos valdytoją parduoti verslą ar jo dalis arba uždrausti jam įsigyti papildomų paslaugų.
Šiuo metu toks statusas taikomas 22 prieigos valdytojų pagrindinėms platformų paslaugoms, pavyzdžiui, socialinių tinklų platformoms „Facebook“, „Instagram“, „Linkedin“, reklamos paslaugoms „Google“, „Amazon“, „Meta“.
Pagal SRA skaitmeninėms platformoms suteikiamas prieigos valdytojo statusas, jei tai yra svarbi sąsaja tarp įmonių ir naudotojų.
Naujausi komentarai