„Kol kas labai sunku vertinti, nes dar nėra aišku, kas iš tikrųjų nutiks. Dar ankstoka vertinti, kokia bus realybė šio reikalo ekonomikai, kiek tas karantinas tęsis. Smagu, kad buvo labai greitai reaguota, greitai priimti reikiami nutarimai, kurie padės įmonėms lengviau pereiti šį laikotarpį.
Šiek tiek gal liūdna, kad valdžia vis dėlto nusprendė pataupyti darbuotojams prarastų atlyginimų ir kompensuoti realiai tik minimalų atlyginimą, ne vidutinį, kas ir keista, ir, kaip minėjau, liūdina. Bet sprendimai priimti labai operatyviai ir tas operatyvumas svarbiau nei tam tikros detalės, sumos, nurodytos tame plane“, – „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ sakė T. Marčiulaitis.
Anot jo, šiuo metu yra visos galimybės suvaldyti galimą ekonominę krizę.
„Yra klausimas, kaip operatyviai reaguosime, kai turėsime tam tikrų resursų. Bet kokiai krizei visuomet reikia finansinių resursų, tai yra natūralu. Šiuo metu turime galimybes gauti pinigų, esame geriau pasiruošę, dabar klausimas, kaip mums tuos pinigus, kuriuos turime ar galime gauti, kaip mes juos suvaldysime. (...) Turime visas galimybes ir dabar yra proceso valdymo klausimas“, – teigė ekonomistas.
ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kurį sudaro 2,5 mlrd. eurų.
Vyriausybė taip pat atleis mokesčių mokėtojus nuo baudų ir delspinigių, sudarys galimybę atidėti arba išdėstyti išskaičiuoto gyventojų pajamų mokesčio mokestines nepriemokos sumokėjimą. Sustabdomas mokestinių nepriemokų išieškojimo veiksmai, vadovaujantis protingumo kriterijais.
Vyriausybei taip pat suteikiama teisė skolintis papildomai 5 mlrd. eurų.
Priimtomis pataisomis, paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir darbdaviui dėl to negalint suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo užmokesčio, valstybės parama sieks 90 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio (tuose sektoriuose, kur nustatyti Vyriausybės apribojimai karantino metu), bet ne daugiau nei 607 eurus „ant popieriaus.“
Kituose sektoriuose valstybės parama sieks 60 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto atlyginimo, bet ne daugiau nei 607 eurus „ant popieriaus.“
Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje nuo pirmadienio vidurnakčio iki kovo 30 dienos įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus, maisto ir vaistines) bei kavinės.
Naujausi komentarai