Pereiti į pagrindinį turinį

Energetikos ministerija parengė subsidijų verslui už elektrą mokėjimo tvarką

2022-10-19 09:17

Vyriausybė iš valstybės biudžeto įmonėms kompensuos pusę elektros kainos, šių metų ketvirtąjį ketvirtį viršijančios 24 centus už kilovatvalandę, o kitų metų pirmąjį ketvirtį – 28 centus. Kompensacijos būtų  mokamos tiesiogiai elektros tiekėjams, tačiau jei elektros kaina rinkoje išsilaikytų tokia, kokia yra dabar, ar dar kristų, jų gali visai neprireikti.

freepik.com nuotr.

Energetikos ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo nustatoma paramos nebuitiniams vartotojams už suvartotą elektrą skyrimo tvarka.

Pasak dokumento, minimali 240 eurų už megavatvalandę (MWh, be PVM) riba, žemiau kurios nebus kompensuojama, bus taikoma nuo spalio 1 dienos iki gruodžio 31 dienos, o nuo 2023 metų sausio 1-osios iki kovo 31 dienos – 280 eurų.

Kompensacija sieks 50 proc. elektros kainos, viršijusios minimalias ribas, ji bus mokama visiems nebuitiniams vartotojams, perkantiems elektrą iš nepriklausomų tiekėjų ar iš biržos, arba gaunantiems garantinio tiekimo paslaugą,

Kompensacija nebus mokama elektros perdavimo ir skirstomųjų tinklų operatorių saviems poreikiams įsigyjamai elektrai, tačiau jei ji tiekiama subabonentams lokaliuoju elektros tinklu, jo valdytojas gaus subsidiją.

Vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos zonoje spalio pirmąjį dešimtadienį buvo 22 centai už kWh (be PVM).  Rugpjūtį ji siekė 48, rugsėjį – 36 centus. 

Vyriausybė anksčiau pranešė, kad subsidijoms už elektrą įmonėms šių metų paskutinį bei kitų metų pirmąjį ketvirtį planuojama skirti apie 446 mln. eurų. Be to, verslams, kurių sąnaudos energetikai sudaro ne mažiau nei 10 proc., siūlomos „mokestinės atostogos“.

Vyriausybė 2023 metais yra suplanavusi 2,5 mlrd. eurų pagalbos paketą verslui, kuriame – elektros kainų dalies kompensavimas, mokesčių atidėjimas energijai imlioms įmonėms, įvairios paskolos, parama saulės parkams įsirengti. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų