„Paramos gavėjai – mažieji juridiniai asmenys, mažas ir super mažas verslas, energetinės bendrijos. Ta pagalbos schema dar tik konstruojama, gyventojai į ją pretenduoti galės tik per bendrijas“, – pirmadienį BNS sakė V. Poderys.
Pasak jo, kvietimus paramai gauti LEA bus galima teikti nuo kitų metų pradžios.
„Dėl bendrijų ir kitų mažųjų darinių, tokie kaip ūkininkai ar maži labai verslai, tai kvietimas tokiai paramai bus nuo kitų metų pradžios, mūsų agentūra tą pasiūlys. Numatomas biudžetas – 67 milijonai eurų, tai labai tikimės, kad ir mažieji ūkininkai, vadinkime, mažieji verslai ir bendrijos kreipsis“, – pirmadienį LRT radijui sakė V. Poderys.
Anot jo, parama sieks 35-45 proc. elektrinės įsirengimo ar įsigijimo vertės: „Paramą teiksime pagal profilį, vieniems – 35 proc., kitiems – 45 proc.“
Jo manymu, gyventojai prioritetą turėtų teikti nuosavoms saulės elektrinėms įsirengti.
„Labai logiška pasiimti tą paramą, kurią valstybė siūlo. Atsipirkimas yra didelis visų pirma ir jeigu turi pasirinkimą – ant stogo ar nuotolinė – tai ant stogo turi būti pirmas pasirinkimas“, – teigė Lietuvos energetikos agentūros vadovas.
Šiemet gyventojų saulės elektrinėms ant namų stogų skirta daugiau nei 46 mln. eurų paramos, o nutolusioms elektrinėms įsigyti – 20 mln. eurų. Dar 4 mln. eurų gyventojams, savivaldybių bei valstybės įstaigoms skirta saulės elektrinių energijos kaupikliams.
Naujausi komentarai