Azartiški žmonės piktinasi, kad įvedus eurą pabrango kai kurių populiarių loterijų bilietai. Juos platinančios bendrovės atstovai dienraščiui teigė, kad dėl bilietų kainų pasikeitimo klientai nepralaimi, o prižiūrinčios institucijos pabrėžė, kad kainos pakito teisėtai.
Vieni pigo, kiti brango
Daugelio loterijų bilietų kainos po Naujų metų tapo patogios mokant eurais, bet ne litais. Kitaip tariant, naujoji kainodara pritempta prie euro.
Anksčiau 2 litus kainavęs "Teleloto" bilietas nuo sausio 4 d. kainuoja 60 euro centų – 2 litus ir 7 centus. 3 litus kainavęs "Vikingų loto" bilietas nuo sausio 1 d. kainuoja 1 eurą – 3 litus 45 centus.
Tiesa, kai kurių loterijos bilietų kainos nekito arba net sumažėjo. Loterijos "Eurojackpot" bilietas anksčiau kainavo 7 litus, o nuo sausio 3 d. kainuoja 2 eurus – 6 litus 90 centų. Žaidimo "Jėga" kaina nuo sausio 1 d. yra 50 euro centų – 1 litas 73 centai vietoj ankstesnių 2 litų. Telefoninės loterijos "LOTO 1634" bilietas kainuoja tiek pat, kiek ir anksčiau, – 72 euro centus, arba 2 litus 49 centus. Visos šios loterijos priklauso bendrovei "Olifėja".
Skyrė specialų prizą
Bendrovės atstovė Asta Buitkutė patvirtino, kad loterijos bilietų kainas yra būtina suderinti su Lošimų priežiūros tarnyba. "Visi pakeitimai buvo suderinti. Svarbu suprasti, kad loterijos bilietas nėra prekė. Juk nenorėtume už bilietą mokėti 58 ar 62 centus. Mažiausias išmokamas laimėjimas taip pat dažniausiai yra lygus arba didesnis už bilieto kainą. Atsiskaitymas tiek perkant bilietą, tiek išmokant laimėjimą būtų labai sudėtingas. Dėl to kainos keitėsi – vienos padidėjo, kitos sumažėjo", – argumentavo A.Buitkutė.
Pasak įmonės atstovės, bilietų kaina koreliuoja ir su priziniu fondu, tad, kintant kainai, keitėsi ir priziniai fondai. "Kai kur įsteigti nauji prizai, pavyzdžiui, "Vikingų loto" įsteigtas tik Lietuvos pirkėjams skirtas prizas. Buvo peržiūrėta visų loterijų laimėjimų struktūra ir perdėliota taip, kad atitiktų kainą", – teigė A.Buitkutė.
Nepagrįstų prašymų nesulaukia
Lošimų priežiūros tarnybos Teisėkūros, personalo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas pavaduotojas Arnoldas Dilba dienraščiui sakė, kad, įmonei pakeitus loterijų prizų struktūrą, galėjo keistis ir bilieto kaina. "Tai buvo susiję ne tik su kainos apvalinimu į didesnę ir mažesnę pusę, bet ir su naujo prizo įvedimu. "Olifėja" kreipėsi į mus su prašymu. Apskritai neturėjome tokių atvejų, kad bendrovės norėtų kelti kainas nepagrįstai. Jeigu keičiama bilieto kaina, tai paprastai būna susiję su prizų padidinimais arba sumažinimais", – komentavo specialistas.
Euro įvedimo įstatymas įpareigojo teisingai perskaičiuoti kainas iš litų į eurus. Šį perskaičiavimą stebi visos įpareigotos priežiūros institucijos. Tačiau Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba yra išaiškinusi, kad teisės aktai nedraudžia pagrįstai didinti prekių ir paslaugų kainų. Tokiu atveju reguliacija palikta pačiai rinkai – žmonės gali tiesiog nebepirkti.
Tiesa, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pranešė, kad kreipėsi į "Olifėją" prašydama pateikti paaiškinimus dėl pasikeitusių bilietų kainų pagrįstumo.
Naujausi komentarai