Europos Komisija rengiasi oficialiai informuoti Rusijos koncerną "Gazprom" apie įtarimus, kilusius atliekant tyrimą dėl galbūt neteisingų dujų kainų Lietuvai ir kai kurioms kitoms Europos Sąjungos (ES) šalims.
Už konkurenciją atsakingas ES komisaras Joaquinas Almunia (Choakinas Almunia) šeštadienį pareiškė, kad šiuo metu Europos Komisija rengia oficialų pranešimą "Gazprom".
"Mūsų tyrimas tęsiasi. Tai klausimas, susijęs su konkurencijos taisyklėmis. Mes turime pakankamai informacijos tolesniems veiksmams ir rengiame prieštaravimo pareiškimą (angliškai -statement of objection)", - spaudos konferencijoje šiaurės Italijos Černobijo mieste šeštadienį pareiškė H.Almunia.
Jis atsisakė patikslinti tyrimo trukmę ir nenurodė, kada "Gazoprom" galėtų būti pateiktas oficialus pranešimas.
Prieštaravimo pareiškimas (statement of objection) yra formalus žingsnis, Europos Komisijai atliekant antimonopolinius tyrimus, kai Komisija informuoja tyrimo dalyvius apie jiems keliamaus įtarimus. Prieštaravimo pareiškimo gavėjas gali raštu arba žodžiu pateikti faktus, kurie yra svarbūs jo gynybai dėl Komisijos išsakytų prieštaravimų.
Gavusi atsakymus, Europos Komisija sprendžia dėl tyrimo metu nustatytų faktų atitikties Europos Sąjungos teisei. Pabrėžiama, kad toks pareiškimas automatiškai nereiškia galimos tyrimo baigties.
Europos Komisija praėjusių metų rudenį pradėjo tyrimą dėl "Gazprom" veiklos Vidurio ir Rytų Europoje - įtariama, kad koncernas, susiedamas dujų kainas su naftos kainomis, galėjo nustatyti neteisingas kainas. Europos Sąjungos (ES) energetikos reikalų komisaras Giuntheris Oettingeris (Giunteris Otingeris) birželio pabaigoje BNS sakė, jog tyrimo rezultatai gali paaiškėti jau šiemet.
Lietuva ir kitos ES narės, kurios beveik visiškai priklauso nuo Rusijos dujų, skundžiasi, jog moka kur kas didesnes kainas už dujas nei kitos ES šalys. Tačiau „Gazprom“ teigia, kad jos ilgalaikės sutartys yra sąžiningos, o kainos gali būti mažesnės nei perkant neatidėliotinų sandorių rinkoje, kur jos išauga esant tiekimo sutrikimams.
Europos Komisija gali pareikalauti mokėti baudą, siekiančią iki 10 proc. įmonės metų apyvartos, jei pasirodo, kad jos pažeidė ES konkurencijos taisykles.
Naujausi komentarai