„Galiu pasakyti, kad labai atsargiai vertinu bet kokius mokestinius siūlymus, o ypač GPM mažinimą, kadangi nežinia, kiek laiko tęsis pandemija“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė V. Šapoka.
Anot jo, Gitano Nausėdos siūlymas nuo 20 iki 15 proc. laikinai sumažinti GPM nesusijęs su solidarumu.
„Mes negalime švaistytis valstybės lėšomis, ypatingai atkreipiant dėmesį į tai, kad GPM mažinimas 5 proc. yra ne apie solidarumą (...) Paprastas pavyzdys – 10 tūkst. gaunantis darbuotojas gaus papildomai 200 eurų per mėnesį, tai tikrai (prezidento pasiūlymas – BNS) ne apie solidarumą“, – sakė ministras.
Paklaustas, ar reikėtų peržiūrėti šių metų biudžetą, jei Seimas pakeistų mokesčius, V. Šapoka plačiau komentuoti atsisakė ir teigė, kad pirmiausia reikia sulaukti Seimo sprendimo.
G. Nausėdos pasiūlymą Seimas imsis svarstyti antradienį. Prezidentas siūlo laikinai nuo 20 iki 15 proc. mažinti GPM, taikant jį darbuotojų pajamoms iki trijų vidutinių darbo užmokesčių lygio, taip pat nuo 350 iki 400 eurų padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).
GPM mažinimui nepritaria premjeras Saulius Skvernelis, valdantieji „valstiečiai“ irgi skeptiškai vertina iniciatyvą mažinti GPM tarifą, dėl kurio, anot jų, daugiau išloštų dideles pajamas gaunantys gyventojai. Skeptiškai valstybės vadovo iniciatyvą vertina ir opozicija.
50 eurų padidinti NPD biudžete šiemet reikėtų rasti apie 40 mln. eurų, o kitais metais – 84 mln. eurų.
Jeigu Seimas jiems pritartų, mokestiniai pakeitimai įsigaliotų nuo liepos.
Naujausi komentarai