Pasak G. Nausėdos, ES turėtų sparčiau judėti link ekonomikos modelio, kuris prisidėtų prie anglies dvideginio emisijų sumažinimo ir aplinkai neutralios gamybos ir vartojimo.
Prezidento teigimu, Europos Komisijos (EK) paskelbtas pirminis Žaliojo kurso pramonės planas paskatins būtinus reguliacinės aplinkos, investicijų finansavimo, reikiamų įgūdžių formavimo pokyčius.
„Lietuva turi stiprias pramoninės tradicijas, greitai prie besikeičiančios aplinkos prisitaikančius verslininkus, talentingus darbuotojus. Visa tai mums suteikia galimybę tapti flagmanu kuriant žaliosios pramonės ekosistemos produktus ir paslaugas visai Europai“, – EVT sesijoje Briuselyje tvirtino G. Nausėda.
Lietuva turi stiprias pramoninės tradicijas, greitai prie besikeičiančios aplinkos prisitaikančius verslininkus, talentingus darbuotojus.
Kaip teigiama pranešime, prezidentas pozityviai įvertino pradinius EK siūlymus dėl Žaliojo kurso pramonės plėtros, tačiau pabrėžė būtinybę vadovautis ES lygiateisiškumo, ekonominės įtraukties, vidaus rinkos stiprinimo principais.
G. Nausėdos teigimu, papildomi sprendimai dėl valstybės pagalbos schemų turi būti laikini ir tiksliniai, nedidinti inovacijų atotrūkio tarp valstybių narių.
„Stiprindami žalumu grįstą ES pramonę, privalome užtikrinti, kad visos šalys į pramonės žaliąją transformaciją ir jos plėtrą bus įtrauktos vienodomis sąlygomis, nesukuriant disbalansų tarp didesnių ir mažesnių šalių, tarp stambaus ir smulkaus verslo“, – tvirtino G.Nausėda.
„Pagalbos ir paramos priemonės turi sudaryti vienodas galimybes visiems verslams, nepaisant valstybės ar regione kur jie yra įsikūrę“, – pridūrė šalies vadovas.
Naujausi komentarai