„Galima nustatyti tokias sąlygas, kad apskritai šitas sprendimas negalios ir Konstitucinio Teismo sprendimas pakibs ore. Galima nustatyti tokias griežtas ir ribojančias sąlygas, kad realiai jokios laisvės (nutraukti pensijų kaupimą – BNS) nebus“, – žurnalistams Šiauliuose šeštadienį sakė G. Nausėda.
„Aš nenorėčiau, kad politikai užsižaistų šioje vietoje ir dabar nebeturėdami, ką daryti, ir matydami Konstitucinio Teismo sprendimą, padarytų tą sprendimą (dėl lėšų atsiėmimo – BNS) de facto tokį, kad žmonėms jis neatneštų jokios naudos“, – kalbėjo šalies vadovas.
Prezidentas neatsakė, kokios galėtų būti svarbios priežastys, kurios leistų nutraukti pensijų kaupimo sutartis anksčiau laiko.
„Kaip ir gynybos mokesčio atveju, aš sakau dar kartą – laiko liko mažai, ir jeigu mes toliau diskutuosime, viskas persikels į rudens sesiją“, – teigė G. Nausėda.
Prezidento patarėja Irena Segalovičienė anksčiau teigė, kad turėtų būti sudarytas aplinkybių sąrašas, kada žmogus galėtų pasiimti sukauptas lėšas, taip pat ragino pasitraukimo tvarką padaryti lankstesnę – svarstyti ir dalinio lėšų išsiėmimo galimybę, kai žmogui nutiks bėda ar jis manys, jog toliau kaupti nėra tikslinga.
Konstituciniam Teismui kovo pradžioje paskelbus, kad turi būti numatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu rengia jas numatančias pataisas.
Pasak ministerijos, pakeitimais taip pat bus siūloma nustatyti palankesnes įtraukimo į pensijų kaupimą sąlygas bei galimybes pasirinkti pensijų išmokos rūšį.
Vyriausybė šią savaitę nepritarė Seimo „valstiečių“ frakcijos atstovės Ligitos Girskienės siūlymui leisti žmonėms bet kada pasitraukti iš antros pakopos pensijų kaupimo ir atgauti jų sumokėtas įmokas.
Naujausi komentarai