Tai jis patvirtino trečiadienį vykusiame Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje, sulaukęs komiteto pirmininko Mykolo Majausko klausimo.
„Kaip atrodo pagrindinių bankų elgsena, didžiųjų bankų, kurių padaliniai yra čia, Lietuvoje? Ar matote jų kapitalo atitraukimą ar srautų stabdymą, ar bent jau kalbėseną, kuri galėtų suponuoti tam tikrus veiksmus ateityje?“ – posėdyje teiravosi parlamentaras.
Centrinio banko vadovas akcentavo, kad komercinių bankų pokyčių geopolitinė įtampa nesukėlė ir vienintelis laikinas pokytis bankiniame sektoriuje buvo laikinai išaugusi grynųjų pinigų paklausa.
„Business as usual. Nieko tokio ypatingo nepastebime. Faktas, kad mes turėjome pagyvėjusį išsigryninimą, čia ketvirtadienį ir penktadienį. O paskui, per savaitgalį, tai grįžo daugiau mažiau į savo vėžes“, – tikino G. Šimkus.
„Visuose balansuose tie pokyčiai nėra reikšmingi“, – pabrėžė jis.
Pasak Lietuvos banko vadovo, bankų rezervai yra kur kas didesni nei paskolų paklausa.
„Lietuvos bankų sistema yra labai gerai kapitalizuota ir turi perteklinių likvidumo rezervų“, – tvirtino G. Šimkus.
ELTA primena, kad dėl išaugusios grynųjų pinigų paklausos ketvirtadienį šalies bankomatuose grynųjų buvo išsiimta dvigubai daugiau nei dieną prieš tai, dalis bankomatų ištuštėjo greičiau nei įprastai.
Tačiau jau antradienį Lietuvos bankui ir pinigų pervežimo įmonėms kelias dienas dirbus padidintu pajėgumu, bankomatų užpildymas grynaisiais pinigais šalyje pasiekė visiškai įprastą lygį.
Naujausi komentarai