Gitanas Nausėda: mokesčių pakeitimų paketas nėra priešiškas verslui Pereiti į pagrindinį turinį

Gitanas Nausėda: mokesčių pakeitimų paketas nėra priešiškas verslui

2025-05-22 21:37

Valdančiųjų Seimui teikiami mokesčių pakeitimai nėra priešiški verslui ir nevers jo išeiti iš Lietuvos, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / D. Labučio/ELTOS nuotr.

„Konstatuoju, kad visumoje šitas mokesčių paketas tikrai nėra priešiškas verslui, tikrai neturėtų apsukti visų tendencijų aukštyn kojomis ir manau, kad mūsų verslas yra toks talentingas, energingas ir veržlus, kad jam šitie mokesčių pakeitimai netrukdys sėkmingai dirbti“, – TV3 žinioms ketvirtadienį duotame interviu kalbėjo šalies vadovas.

Jis sakė besitikintis, kad verslas dėl pataisų iš Lietuvos neišeis.

„Klausausi ir verslo, stengiuosi suprasti jų lūkesčius ir mėginu tam tikra prasme moderuoti tas jų mintis kalbėdamasis su premjeru“, – sakė G. Nausėda.

Klausausi ir verslo, stengiuosi suprasti jų lūkesčius ir mėginu tam tikra prasme moderuoti tas jų mintis kalbėdamasis su premjeru.

„Tačiau kuomet mes kalbame apie solidarumą, kartais šiek tiek iškreiptai suvokiame tą solidarumą, kad štai geriausia būtų mūsų gynybą finansuoti tiesiog pakėlus PVM (pridėtinės vertės mokestį – BNS)“, – pridūrė prezidentas.

Jis pabrėžė, kad PVM moka ne juridiniai asmenys, o visi gyventojai ir šis mokestis dažnai yra regresyvus.

Kalbėdamas apie nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimą, G. Nausėda nurodė, kad paskutiniais sprendimais mėginta atsižvelgti į skirtingą situaciją Lietuvos savivaldybėse ir joms suteikti daugiau galių nustatyti tarifus bei neapmokestinamąjį pajamų dydį.

„Ir tam tikra prasme tai nuėmė tą nepasitenkinimo garą, kuris buvo. Tik dar kartą kartoju ir noriu priminti žmonėms, kad jeigu nieko nebūtų daroma ir palikta viskas taip, kaip yra dabar, nuo kitų metų būtų tekę mokėti kur kas didesnius nekilnojamojo turto mokesčius dėl to, kad kyla mokestinės vertės, jos pritaikomos prie naujų aktualijų ir tai tikrai nebūtų buvę gerai“, – TV3 žinioms kalbėjo prezidentas.

„Dabar yra tam tikras nekilnojamojo turto apmokestinimo progresyvumas, tačiau yra daug sklendžių arba tam tikrų išlygų, kurios numato mokesčio lankstumą ir neabejoju, kad tuo daugelis savivaldybių pasinaudos“, – pridūrė jis.

Kaip rašė BNS, Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti aštuonis mokesčių pakeitimų įstatymų projektus, tačiau pritrūkus balsų – be NT mokesčio. Pastarąjį parlamentarai priėmė svarstyti ketvirtadienį, jį pakoregavus.

Dabar siūloma leisti savivaldybėms nustatyti neapmokestinamą pirmojo būsto vertę ir konkrečius tarifus nuo 0,1 iki 1 proc., o mažiausia vadinamųjų grindų riba turėtų būti 10 tūkst. eurų asmeniui. Iki šiol nebuvo siūloma jokia riba.

Kitas gyventojų NT būtų apmokestinamas nuo 50 tūkst. eurų asmeniui (iki šiol siūlyta 20 tūkst. eurų), o virš šios ribos taip pat būtų taikomi diferencijuoti 0,1–1 proc. tarifai.

Taip pat mokesčių pakete – trys progresiniai gyventojų pajamų mokesčio tarifai, šalia 20 proc. ir 32 proc. įvedant naują 25 procentų. Be to, siūloma 1 proc. punktu iki 17 proc. tarifo padidinti pelno mokestį, apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus asmeninių automobilių civilinę atsakomybę, įvesti vadinamąjį cukraus mokestį.

Pakeitimus ketinama priimti iki liepos, kad jie įsigaliotų nuo kitų metų.

BNS skelbė, kad priėmus siūlomą mokesčių pakeitimų paketą 2026 metais į valstybės biudžetą planuojama papildomai surinkti 278,8 mln. eurų, 2027 metais – 551,9 mln. eurų. Didžiąją dalį šių lėšų žadama skirti krašto apsaugai.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų