Pereiti į pagrindinį turinį

Gynybos pramonės įmonės planuoja didinti eksporto apimtis net 30 proc.

2015-02-27 11:14
DMN inf.
Krašto apsaugos savanorių pajėgoms - 18 metų
Krašto apsaugos savanorių pajėgoms - 18 metų / Eugenijaus Žygaičio nuotr.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės įmonių eksportas, skaičiuojant be civilinės dalies, 2014 metais sudarė 32 mln. eurų. Per šiuos metus šio sektoriaus įmonės eksporto apimtis planuoja padidinti trečdaliu ir užsienio rinkose prekių ir paslaugų parduoti už daugiau kaip 40 mln. eurų.

Šiuos duomenis pateikia Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA), išanalizavusi savo asociacijos narių pateiktus veiklos rodiklius. Šiuo metu asociacijos narių  apyvartos struktūroje gynybos ir saugumo paslaugų bei produkcijos dalis siekia apie 25 proc., likusią dalį sudaro civilinių reikmenų apyvarta. Bendroji LGSPA narių apyvarta (skaičiuojant ir civilinę, ir gynybos pramonę) 2014 m. siekė 128 mln. eurų.

トDėl sudėtingos geopolitinės situacijos Europos gynybos ir saugumo rinka šiemet augs. Visų pirma, kai kurios Europos Sąjungos ir NATO šalys jau pradėjo didinti biudžetą gynybai. Tai turės įtakos ir gynybos pramonės augimui visoje Europoje, kuriai tenka didelė dalis ginkluotųjų pajėgumų užsakymų. Kai kurios iš mūsų asociacijos įmonių jau kelis metus dirba su užsienio partneriais - pagal aiškiai padidėjusį poreikį ir sutarčių ketinimus matome, kad šiemet lietuviškas verslas gynybos ir saugumo eksporto apimtis padidins ne mažiau kaip 30 proc., - sakė V.Malinionis. - Šioje srityje kol kas tik kelios įmonės rimtai plėtoja gynybos pramonę eksporto rinkose. Tačiau mūsų vertinimu, lietuviškų įmonių galimybės pasiūlyti savo produkciją užsienio šalims yra milžiniškos, todėl vienas mūsų svarbiausių uždavinių - plėsti lietuviškų įmonių dalyvavimą gynybos ir saugumo pramones plėtroje".

Europos Komisijos duomenimis, išlaidos ES gynybai kasmet siekia beveik po 200 mlrd. eurų. Beveik pusė šių gynybai skirtų lėšų tenka gynybos pramonei. 2012 m. gynybos ir saugumo pramonės apyvarta siekė 96 mlrd. eurų. Šiame didžiuliame Europos gynybos pramonės sektoriuje, kuriame diegiamos inovacijos ir naudojami aukščiausios klasės gamybos procesai bei technologijos, tiesiogiai dirba apie 400 tūkst. žmonių, o dėl jos sukuriama dar 960 tūkst. netiesioginių darbo vietų.

Š.m. vasario 6 d. LGSPA su Krašto apsaugos ministerija (KAM) pasirašė sutartį, pagal kurią institucijos sieks glaudesnio bendradarbiavimo tarp KAM struktūrai priklausančių institucijų ir verslo įmonių, veikiančių gynybos ir saugumo srityje.

Tikimasi, kad KAM ir LGSPA bendradarbiavimas padės Lietuvos gynybos pramonės sektoriui tapti konkurencingu užsienio ir vidaus rinkose, paskatins civilinių ir karinių mokslinių tyrimų sinergiją, padės plėtoti dvejopo naudojimo technologijų naudojimą civiliniais ir kariniais tikslais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų