Pereiti į pagrindinį turinį

I. Segalovičienė: darbdavių indėlis pensijoms galėtų pakeisti valstybės įnašą

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė sako, kad darbdavių indėlis darbuotojų pensijoms galėtų pakeisti valstybės įnašą į kaupimą antroje pakopoje.  

I. Segalovičienė: darbdavių indėlis pensijoms galėtų pakeisti valstybės įnašą
I. Segalovičienė: darbdavių indėlis pensijoms galėtų pakeisti valstybės įnašą / Freepik.com nuotr.

„(Profesiniai fondai – BNS) galėtų būti labai gera kryptis. Jau apie tai buvo kalbama ir praeitos Vyriausybės laikotarpiu. Ir Lietuvos bankas skatina šitą idėją svarstyti ir įgyvendinti. Mes matome, kad kitose Europos Sąjungos šalyse tas profesinis kaupimas, darbdavių indėlis yra tikrai validus ir jis galėtų būti taikomas“, – antradienį Žinių radijui sakė I. Segalovičienė.

„Galbūt darbdavių indėlis galėtų pakeisti valstybės prisidėjimą, kurį dabar mokslininkai kritikuoja, kad tai galbūt ne pats geriausias sprendimas“, – kalbėjo patarėja.

Ji pabrėžė, kad tariantis dėl darbdavių indėlio svarbus socialinis dialogas: „Kolektyviniai susitarimai galėtų būti įgalinti šitam klausimui labai stipriai ir čia reikalinga darbdavių nuomonė.“

I. Segalovičienės teigimu, jei valstybė nuspręstų nebeprisidėti savo įnašu, ji turėtų pasiūlyti kažką mainais.

(...) Tai reiškia, kad aš kaupiu, nes valstybė man padeda. Jeigu valstybė nuspręstų staiga nebeprisidėti, nebeskatinti, ji turi pasiūlyti kažką mainais arba sutarties nutraukimo sąlygas.

„Bet turėkime omeny labai paprastą dalyką. Žmonės, kurie priėmė sprendimą kaupti, jie su valstybe sudarė sutartį. Tai reiškia, kad aš kaupiu, nes valstybė man padeda. Jeigu valstybė nuspręstų staiga nebeprisidėti, nebeskatinti, ji turi pasiūlyti kažką mainais arba sutarties nutraukimo sąlygas“, – kalbėjo patarėja.

Šiuo metu valstybė į antros pakopos pensijų fondą perveda 1,5 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio įmoką, o pats darbuotojas – 3 proc. atlyginimo (prieš mokesčius).

Anot I. Segalovičienės, Prezidentūra tikisi, kad pavasarį bus išspręstas ir pasitraukimo iš kaupimo antrojoje pakopoje klausimas. 

„Mes tikimės, kad turint omenyje, kad Konstitucinio Teismo sprendimas jau buvo kovo mėnesį, ateinantis pavasaris galėtų būti sprendimų priėmimo langas. Nes iki birželio 30 dienos žmonės turės pasirinkti, kaupti ar nekaupti“, – teigė I. Segalovičienė.

Paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas praėjusią savaitę teigė, kad ateityje valstybės dalis kaupiantiems antroje pakopoje gali būti mažinama ją pakeičiant darbdavių įmokomis, mainais už tai jiems pasiūlant tam tikrų lengvatų. 

Konstitucinis Teismas (KT) dar kovą nusprendė, kad pensijų kaupimo įstatyme nenumatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių prieštarauja Konstitucijai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra