Pereiti į pagrindinį turinį

Ką darys lietuviai, jei vartojami vaistai taps nekompensuojami?

Du trečdaliai Lietuvos gyventojų sako, kad jei jų vartojami vaistai būtų nekompensuojami, ieškotų alternatyvos. Tai rodo naujausia apklausa, atlikta Vaistinių asociacijos užsakymu,  Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) rengiantis į kompensuojamųjų vaistų sąrašą neįtraukti nepagrįstai brangių vaistų.

Ką darys lietuviai, jei vartojami vaistai taps nekompensuojami?
Ką darys lietuviai, jei vartojami vaistai taps nekompensuojami? / Shutterstock nuotr.

Keturi iš dešimties gyventojų mano, kad didžiausią įtaką vaistų kainoms daro vaistinių tinklai, o trečdalis įvardija vaistų gamintojus. Tyrimo duomenimis, daugiau kaip pusė apklaustųjų už kompensuojamuosius vaistus sako primokantys iki šešių eurų už pakuotę.

Praėjusią savaitę Seimas priėmė pataisas, kad kompensuojamųjų vaistų kainynas būtų peržiūrimas keturis kartus per metus. Be to, SAM siūlo į kompensuojamųjų vaistų sąrašą neįtraukti medikamentų, kurių kaina daugiau nei dešimtadaliu didesnė nei pigiausių vaistų kaimyninėse šalyse. Ministro teigimu, tai leistų vaistus atpiginti trečdaliu.

Konkurencijos tarybos ir Valstybės kontrolės išvados rodo, kad vaistai Lietuvoje nepagrįstai brangūs, o jų kompensavimo sistema neužkerta kelio korupcijai ir neteisėtam lobizmui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų