Pasidaryti kavos su mažesnėmis energijos sąnaudomis – tokius nustatymus galima pasirinkti patiems.
„Rimtesnio gamintojo indaplovės turi energijos taupymo režimą“, – teigė įmonės „Laidara“ atstovas Laimonas Mikėnas.
Meistras Laimona sako, kad žmonės renkasi ne tik nustatymus, bet ir sugalvoja savų taupymo būdų.
„Žmogus džiovino drabužius ir taupydamas vietoj leidžiamų 7 kg įdėjo 12 kg. Džiovyklė neišlaikė tempo ir būgnas suskilo, sulūžo mašina. Dabar jam tai kainuos daug daugiau nei paprastas remontas“, – pasakojo L.Mikėnas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Laimonas sako, kad pastaruoju metu darbo kaip niekada daug. Naujų prietaisų žmonės neperka taupydami, o jei perka, aktyviau domisi, kiek prietaisai naudoja energijos.
„Daug žmonių domisi A++ klase. Pastaruoju metu ji ir dominuoja rinkoje“, – pastebėjo L.Mikėnas.
„Energetikos krizės akivaizdoje tikrai verta įsitikinti, kiek buities prietaisas naudoja energijos, jeigu jis su baterijomis, kokia jų talpa, kiek laiko užtrunka įkrauti. Visa tai padės sutaupyti“, – dalijo patarimų Pigu.lt komunikacijos vadovas Nerijus Mikalajūnas.
Darbuotojas kalba apie energijos efektyvumo klases, jos nurodytos lipdukuose. Žymėjimas pasikeitęs – neliko pliusų, bet parduotuvėse galima rasti ir senojo žymėjimo variantų.
„Pagal naują žymėjimą, žiūrint F klasę, žmonės iš karto galvoja, kodėl toks žemas žymėjimas. Pagal seną žymėjimą, F klasė yra A+, į viršų kylant E – A++, D – A+++, tai būdavo aukščiausia klasė. Kiti aukščiau einantys dar mažiau sunaudoja energijos. Automatiškai nuo to kyla ir kaina. Jei ilgą laikotarpį jį naudos, atsipirks“, – sakė „Topo centro“ darbuotojas Ignas Kondrotas.
Energetikos krizės akivaizdoje tikrai verta įsitikinti, kiek buities prietaisas naudoja energijos.
„B klasę naudoja restoranai, kavinės. Ten A++ klasė netinka, nes jiems reikalingas greitis, kokybė“, – akcentavo įmonės „Laidara“ atstovas L.Mikėnas
Buitiniams vartotojams specialistai pataria vien žymėjimu nepasikliauti. Reikia skaityti instrukciją. Taip pažymėta technika gali būti tik dėl vieno – taupiau veikiančio režimo.
„Mes, kaip meistrai, kartais matome gamintojų rinkodarą“, – sakė L.Mikėnas.
„Geriausia būtų atnaujinti techniką. Labai daug energijos sunaudoja sena technika“, – pažymėjo „Skytech“ produktų grupės vadovas Valdas Rimkus.
„Renkantis techniką reikia atkreipti dėmesį į gamintoją, siūloma kreipti dėmesį į vokiečių gamintojus, nes jų pagrindinis kriterijus – taupumas“, – patarė Varlė.lt buitinės technikos produktų vadovas Donatas Sedauskas.
Pavyzdžiui, vandens daugiau sutaupysite naudodami indaplovę, nei indus plaudami rankomis. Šiuolaikinės indaplovės vienam plovimui vidutiniškai sunaudoja apie 11 1 vandens, yra ir tokių, kurioms pakanka ir 7 l. Plaudami rankomis 4–8 l išleidžiame vos per minutę.
Naujausi komentarai