Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip įforminti skolinimąsi ar skolinimą?

Kaip įforminti skolinimąsi ar skolinimą?
Kaip įforminti skolinimąsi ar skolinimą? / I. Juodytės / BFL nuotr.

Skolinimosi faktą būtina užfiksuoti, o tai padaryti galima paskolos sutartimi ar skolos rašteliu, kuris gali būti surašytas net ant servetėlės. Taip sako Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos direktorė Vida Petrylaitė.

Teisininkės teigimu, patogiausia ir geriausia skolinimąsi įforminti raštu. „Reikia nebijoti ir netingėti. Net jei pinigus skoliname geram draugui, giminaičiui, kaimynui, ar kitam labai gerai pažįstamam asmeniui, vis tiek reikėtų įforminti“, – tvirtina pašnekovė.

Patogiausia, išsamiausiai ir vėliau mažiausiai ginčų kelianti forma, pasak V. Petrylaitės, – paskolos sutartis. „Pasirašomi du identiško teksto egzemplioriai, jame atspindi, kas skolina, iš ko skolinasi, konkreti suma, ar ji bus gražinama su palūkanomis, ar be, data, kada turi gražinti“, –  vardija VU Teisės klinikos direktorė.

V. Petrylaitės manymu, tokią sutartį sudaryti patogu ne visada, ypač, jei kalbame apie greitą skolinimąsi: iš draugo, pažįstamo, kai rašyti ranka du identiškus egzempliorius užima tam tikrą dalį laiko.

Tokiu atveju užtenka sudaryti skolos raštelį, kuris taip pat įrodo, kad tarp šalių sudaryta sutartis, tik pasirašomas yra vienas raštelis.

Skolos raštelio sudarymui nėra jokių reikalavimų. „Tai gali būti paprastas popieriaus lapas, sąsiuvinio lapas, kartais kai kurie juokauja, kad pasirašo ant servetėlės. Taip, jeigu tekstas yra įskaitomas, tai pati forma tikrai nėra svarbi“, – tikina teisininkė.

Plačiau – „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų