Bitkoinas praėjusį gruodį kainavo 19,5 tūkst. JAV dolerių (maždaug 17,4 tūkst. eurų), o paskutinę šio lapkričio savaitę – vos 3,5 tūkst. JAV dolerių (kiek truputį daugiau nei 3 tūkst. eurų). Interneto portalo www.coindesk.com duomenimis, nuo pat metų pradžios šios virtualios valiutos kursas ėmė žaibiškai kristi ir pirmą ketvirtį nusileido iki 7 tūkst. JAV dolerių ribos. Tik balandį ji trumpam vėl priartėjo prie 10 tūkst. JAV dolerių, o antrą ir trečią ketvirčius balansavo ties 6,5 tūkst. JAV dolerių.
Spalio 31 d. pirmajai pasaulio kriptovaliutai bitkoinui sukako jau dešimt metų, o tuo metu kriptovaliutų propaguotojai iš Lenkijos pradėjo reklaminę kampaniją, kad šie pinigai yra ateities atiskaitymo priemonė, o kurso svyravimai turi nemažai pranašumų.
Lenkų kompanija "Luno" tikino, kad, žvelgiant iš prekybininkų perspektyvos, dažni kursų pokyčiai tai puiki naujiena – dėl žaidimo kriptovaliutų biržose jie gali daugiau uždirbti. Vis nauji kainų rekordai esą didina skaitmeninių valiutų žinomumą ir skatina visuomenės susidomėjimą.
"Kas žino, jei ne kainų rekordai, ar lenkai tiek daug žinotų apie kriptovaliutas?
Kalbant apie bitkoino kainų svyravimus, reikia turėti omenyje, kad tai yra labai jauna, mažiau nei dešimt metų rinkoje funkcionuojanti valiuta. Be abejo, stabilizuoti kainą padėtų aiškus reglamentavimas ir mokesčių taisyklės valstybės lygmeniu. Atminkite, kad kriptovaliutų rinka yra decentralizuota, eilinės kriptovaliutos ir atpažinimo raktai atsiranda ir dingsta kiekvieną dieną. Iš dabartinio maždaug 1 500 kriptovaliutų skaičiaus, yra laikoma, kad rinkoje funkcionuoja tik keliasdešimt. Kalbant apie skaitmeninių valiutų ateitį, negalime būti tikri, kad būtent bitkoinas bus rytdienos pasaulio valiuta. Galbūt netrukus atsiras kriptovaliuta, kuri įveiks technologinius bitkoino apribojimus, įskaitant gana ilgą operacijų patvirtinimo laiką, kas yra kliūtis kasdieniniams pirkimams", – kažkodėl Lietuvos gyventojus bandė įtikinti Lenkijos kompanijos "Luno" atstovė Magdalena Golebievska.
Sutapimas, bet reklaminės akcijos metu virtualių valiutų kursai sparčiai nėrė žemyn. Spalio 28-ąją bitkoinas buvo vertinamas 6,4 tūkst. JAV dolerių, lapkričio 14-ąją – jau tik 5,5 tūkst. JAV dolerių, lapkričio 20-ąją – 4,5 tūkst. JAV dolerių, o lapkričio 27-ąją – vos daugiau nei 3,5 tūkst. JAV dolerių.
Dalis finansų analitikų kriptovaliutas laiko finansine piramide. Jie sako, kad bitkoinas ir turėjo pigti, nes pirmieji investavusieji į juos spėjo parduoti piko metu. Kas nespėjo, patyrė nuostolių. Paneigtas mitas dėl investicijų patikimumo, kad popieriniai pinigai yra kontroliuojami vyriausybių ar centrinio banko, šie nusprendžia, kada spausdinti daugiau ir niekuo nepagrįstų atsargų. O bitkoinai ir kitos virtualios valiutos išgaunamos specialiomis programomis sprendžiant matematines užduotis, o už tai suteikiamas tik tam tikras kiekis virtualių pinigų.
Lapkričio paskutiniosiomis dienomis "RoboMarkets LTD" analitikų paskelbtoje apžvalgoje akcentuojama, kad kriptovaliutų rinkoje antrą savaitę iš eilės užfiksuotas žymus vertės kritimas. Bendra visų kriptovaliutų vertė per savaitę iki lapkričio 26-osios krito 26,68 proc. ir siekė 127,6 mlrd. JAV dolerių. Čia pastebima, kad investuotojai turimus aktyvus stengiasi nukreipti į patrauklesnes investicines sritis.
Naujausi komentarai