Pereiti į pagrindinį turinį

L. Graužinienė prognozuoja, kad socialinio modelio priėmimas nebus greitas

2015-05-20 06:07
BNS inf.
L. Graužinienė prognozuoja, kad socialinio modelio priėmimas nebus greitas
L. Graužinienė prognozuoja, kad socialinio modelio priėmimas nebus greitas / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė prognozuoja, kad parlamentarai užtruks diskutuodami apie siūlomą naują socialinį modelį.

„Paprasti, dirbantys žmonės nelabai turi galimybių pasireikšti viešoje erdvėje. Seimas ir yra ta vieta, demokratinės valstybės pamatas, kur turi būti išklausyti žmonės. Manau, kad socialinio modelio įstatymų priėmimas nebus greitas“, - interviu Žinių radijui sakė Seimo vadovė.

Ji pati tvirtina neapsisprendusi, ar socialinį modelį palaikys.

„Aš pati dar nesu apsisprendusi. Man kai kurie dalykai yra nepriimtini, kai kurie - sveikintini, todėl tikrai dar bus labai daug diskusijų Seime“, - sakė L.Graužinienė.

Pasak jos, siūlomuose projektuose yra ir gerų, bet yra ir labai abejotinų, diskutuotinų dalykų.

„Vis dėlto, mes turime rūpintis žmogumi, dirbančiuoju, jo teisių gynimu. Taip, labai svarbu yra verslas, verslo sąlygų gerinimas, bet tas santykis turi būti labai subalansuotas. Visame modelyje yra skirtingų valstybių pavyzdžiu padaryti, ir kartais viena dalis nelabai atitinka kitą dalį. Galbūt rašė atskiri mokslininkai, kiekvienas turėjo savo požiūrį, todėl Seimas priima įstatymą galutinai ir mes diskutuojame dėl kiekvienos eilutės, turime išklausyti visas visuomenines organizacijas, profsąjungas, darbdavių organizacijas“, - tvirtino L.Graužinienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei teikia Darbo kodekso pakeitimus, kuriuose lieka pagrindiniai anksčiau siūlyti principai - lengvesnis ir greitesnis darbuotojų atleidimas bei mažesnės išeitinės išmokos.

Be kitų pakeitimų, apmokamas atostogas siūloma skaičiuoti ne kalendorinėmis, o darbo dienomis.

Ministerija tikisi, kad liberalizavus darbo santykius ir didėjant užimtumui, turėtų mažėti valstybės išlaikomų asmenų skaičius ir bedarbio pašalpos. Tiek darbuotojai, tiek darbdaviai būtų suinteresuoti legalizuoti darbo santykius.

Dauguma naujų Darbo kodekso nuostatų įsigaliotų nuo 2016 metų sausio 1 dienos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų