Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva ir dar 4 šalys prašo ES uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą

2024-03-20 15:33
BNS inf.

Lietuva kartu su Latvija, Estija, Lenkija ir Čekija ragina Europos Komisiją (EK) uždrausti grūdų iš Rusijos ir Baltarusijos importą į Europos Sąjungą (ES).

Lietuva ir dar 4 šalys prašo ES uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą
Lietuva ir dar 4 šalys prašo ES uždrausti rusiškų ir baltarusiškų grūdų importą / V. Skaraičio / BNS nuotr.

Šalių žemės ūkio ministrų kreipimąsi inicijavo Lietuva, trečiadienį skelbia Žemės ūkio ministerija.

„Prašome EK išanalizuoti galimybę apriboti Rusijos ir Baltarusijos kilmės maisto produktų importą į ES. Bendru (...) kreipimusi siekiame išspręsti neatidėliotiną problemą, kuri mus vienija. Kol Rusija kariauja žiaurų, neteisėtą karą prieš Ukrainą, jos grūdai ir toliau patenka į ES rinką“, – pranešime sakė ministras Kęstutis Navickas.

Pasak kreipimosi, kad draudimas būtų efektyvus, ES šalys turėtų bendradarbiauti. Be to, Bendrijai svarbu apsaugoti ES rinką nuo galimai iš Rusijos okupuotų Ukrainoje teritorijų pavogtų grūdų.

Ministrai rašte EK pabrėžia, kad pelnu iš grūdų eksporto į ES Kremlius finansuoja karą Ukrainoje. Jame teigiama, jog, be kita ko, rusiški grūdai daro spaudimą ES vidaus rinkai bei tiesiogiai konkuruoja su ES ūkininkų produkcija.

Anot K. Navicko, 2023 metais ES importavo 1,53 mln. tonų rusiškų grūdų už 437,5 mln. eurų.

Šalių iniciatyvą kovo 26 dieną nagrinės ES Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba.

Kovo pradžioje Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlė parlamentui priimti rezoliuciją dėl kreipimosi į EK, raginant europiniu lygiu uždrausti rusiškų grūdų importą ir tranzitą per ES šalis.

Tuo metu beveik 20 įvairių frakcijų parlamentarų iš Kaimo reikalų ir Ekonomikos komitetų yra pasiūlę laikinai uždrausti į Lietuvą importuoti rusiškus arba baltarusiškus žemės ūkio produktus ir pašarus. Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, be to, pasiūlė uždrausti ir šios produkcijos tranzitą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų