Skaičiuojama, kad šiemet Lietuvos gyventojai šalyje keliavo itin daug – didelio jų dėmesio sulaukė ne tik pamėgti traukos centrai, bet ir nauji ar atnaujinti pramogų objektai. Teigiama, kad turizmas šalyje taptų dar aktyvesnis, jei regionai turėtų didesnes galimybes konkuruoti išskirtinėmis pramogomis.
Metams einant į pabaigą, Anykščių regioniniame parke esantis lajų takas apytuštis. Tačiau vos prieš keletą mėnesių čia plūdo šimtai turistų. Minios jų šiltąjį sezoną lankėsi ir kituose naujuose ar atnaujintuose objektuose.
Kad šiemet turizmas į šalies regionus gerokai išaugo, patvirtina ir Turizmo departamentas. Nuo 2012-ųjų vis gerėję rodikliai per 9 šių metų mėnesius perkopė 11 proc., ypač daug dėmesio sulaukė ne tik pamėgti kurortai, bet ir Anykščiai, Birštonas. Tačiau, kad išskirtiniai ir patrauklūs būtų ir kiti regionai, esą, dar reikia padirbėti.
„Kalbant apie turizmą, mąstome šabloniškai: prie jūros, prie ežero ar kaimo turizme, bet turėtų būti specifika, kuri parodytų regionus kaip savitus, besiskiriančius“, – pasakojo Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.
„Vieni važiuoja į tas vietoves kur yra daug ir įvairių paslaugų, kiti ieško ramybės arba aktyvaus turizmo: dviračių takų, vandens trasų, miško takelių“, – pasakojo Valstybinio turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė.
Įprastų turistų srautų sulaukiančiuose objektuose siūloma infrastruktūra jau nusistovėjusi ir žmonių minioms pritaikyta, tačiau naujausi turistiniai objektai šiemet susidūrė su iššūkiais: papildomų pramogų, maitinimo ar apgyvendinimo įstaigų trūkumu. Turizmo departamento duomenimis, regionai žmonių antplūdžiui ruošėsi, tačiau visko įvertinti nepavyko.
„Kaip visada atsiranda šiokių tokių kliūčių. Mes girdėjome, kad ir Anykščiai tokio srauto nesitikėjo, tai atsirado tam tikrų problemų, bet jos greitai sprendžiamos“, – sakė J. Kazlauskienė.
Savivaldybių asociacijos vadovės teigimu, skirtumas tarp pritraukiamų lėšų skirtingose šalies vietovėse milžiniškas ir daugiausiai jų tenka didiesiems miestams ir kurortams, o norint pasiekti, kad patrauklūs būtų ir atokesni šalies regionai, reikalingas didesnis teisinis savarankiškumas regionų plėtros tarybai.
Turizmo departamento duomenimis, pernai vienas lietuvis turistas per dieną išleido apie 20 eurų. Kiek asmeninių finansų turistaudami lietuviai nepagailėjo šiemet, paaiškės kiek vėliau. Skaičiuojama, kad išaugęs vietinio turizmo srautas iš dalies kompensuoja turistų iš Rusijos trūkumą. Jų skaičius sumažėjęs apie 30 proc.
Naujausi komentarai