Finansų rinkose vertinama Lietuvos bankroto rizika dar sumažėjo ir krito iki žemiau nei 12 procentų, rašo „Verslo žinios“.
Lietuvos bankroto (angl. default) per artimiausius 5 metus tikimybė trečiąjį šių metų ketvirtį sumažėjo 5,4 proc. punkto, iki 11,6 proc., skelbiama naujausioje duomenis apie šalių kreditingumą renkančios bendrovės CMA ataskaitoje.
„Visų pirma, Lietuva sėkmingai susidorojo su 2008-2009 metų ekonomikos nuosmukiu. Tai - tiek valdžios, tiek verslo nuopelnas. Krizę suvaldyti kainavo, tai yra teko nemažai papildomai skolintis, tačiau tai padaryta buvo pačiu laiku. Priešingai nei, tarkime, Graikija, Lietuva skolinosi nelaukdama, kol ekonominiai sunkumai įgaus didesnį mastą“, - sakė Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (TVM) Finansų katedros lektorius Petras Dubinskas.
Kiek kritiškesnės nuomonės laikosi „Nordea“ banko ekonomistas ir ISM universiteto dėstytojas Žygimantas Mauricas - jo teigimu, Lietuva pagal bankroto riziką tėra vidutinioke.
„Lietuvos padėtis tikrai nėra tokia bloga, kaip kai kurių kitų valstybių, ypač tų, kurios kenčia nuo valstybių skolų krizės. Kita vertus, situacija nėra ir itin gera, nes esame tarpinėje vietoje tarp tokių šalių kaip Vengrija, Portugalija, Italija ir tų, kurios didesnių finansinių problemų neturi. Sakyčiau labai džiūgauti nereikėtų, bet ir liūdėti nėra ko“, - sakė Ž.Mauricas.Pagal rizikos mažumą Lietuva dabar lenkia ne tik Latviją (12 proc.), bet ir tokias euro zonos šalis kaip Slovėnija (24,4 proc.), Airija (27,4 proc.), Italija (27,4 proc.), Ispanija (29,5 proc.), Portugalija (36,5 procl.) ir, be abejo, Graikija (99 proc.).Ataskaitoje iš viso reitinguotos 69 šalys, o Lietuva, skaičiuojant nuo mažiausiai rizikingų šalių, užima 40 vietą.
Naujausi komentarai